1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

נתניהו על השופטים שידונו בתיקיו "סומך עליהם"

לאחר שפורסם היום הרכב השופטים שידונו בתיקיו של ראש הממשלה בבית המשפט, ראש הממשלה מגיב ובראיון לגל"צ הוא אומר: "סומך עליהם ובטוח שלא יישאר זכר לטענות האלו - הכל ייעלם"

אלי שלזינגר, י"ז שבט תש"פ 12/02/2020 18:38

"הכל ייעלם" נתניהו בכנס הליכוד נתניהו בכנס הליכוד צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הערב (רביעי) אצל ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו בתוכניתם בגלי צה"ל, שם הגיב על הרכב השופטים שידון בתיקיו: "סומך עליהם ובטוח שלא יישאר זכר לטענות האלו - הכל ייעלם". 

מוקדם יותר הבוקר פורסם בהתאם להחלטת בית המשפט, כי בתיק ת"פ 67104-01-20 מדינת ישראל נגד נתניהו ואח'", הוא יישמע בפני הרכב של שלושה שופטים: בראש ההרכב השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, והשופטים משה בר-עם ועודד שחם.

בתוך כך, הפרקליטות הגישה לביהמ"ש המחוזי בירושלים תשובה לתגובות הנאשמים לבקשתה למתן אורכה להוצאת תעודות חיסיון על חומרי חקירה מודיעיניים, במסגרת כתב האישום בפרשות המכונות "1000", "2000" ו-"4000".

בתשובה, שהוגשה באמצעות עוה"ד יהודית תירוש וד"ר אלון גילדין, מעדכנת המדינה כי הטיפול בבקשות לתעודות החיסיון ביחידות החקירה ובפרקליטות הסתיים, והחל תהליך הצגתן בפני הגורמים המוסמכים לחתימתן במשרדי הממשלה הרלוונטיים. "תהליך זה החל פרק זמן משמעותי טרם הגשת כתב האישום. אולם, רגישותה ומורכבותה של הפרשה נשוא כתב האישום, וכן היקף החומר שנאסף במסגרת החקירות, חייבו תהליך של בחינה מעמיקה של החומרים וסינונם לצורך הוצאת תעודות החיסיון" נכתב.

עוד הוסיפו, כי כפי שנעשה לא פעם גם בתיקים אחרים מסוג זה, כתב האישום עצמו הוגש עוד בטרם השלמת התהליך המתואר של הוצאת תעודת החיסיון, וזאת, בין היתר, לנוכח העובדה שרובו המוחלט של חומר החקירה אינו כלול בבקשות לתעודות החיסיון. בבקשה צוין, כי בתי המשפט קבעו לא אחת כי אי-הוצאת תעודת חיסיון לא צריכה לעכב את ההליך המשפטי.

במסגרת התגובה הובהר כי להערכת המדינה, התהליך של הוצאת תעודות החיסיון יבוא לסיומו בתוך תקופת 45 הימים שהתבקשה, ואולי אף לפני כן. כך פעלה המדינה בתיק זה, וכך היא פעלה גם בתיקים אחרים. בתשובה מצוינות מספר דוגמאות לתיקים אחרים הנוגעים לאישי ציבור בהם הוצאה תעודת חיסיון, באישור בית המשפט, לאחר מועד הגשת כתב האישום – פרשת הולילנד, עניינו של ראש העיר בת-ים לשעבר, שלומי לחיאני, ועניינו של ראש העיר אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;