1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

תוך שעות: שתי פעוטות נחנקו מאוכל בביתם

פעוט ופעוטה נחנקו בשעות האחרונות תוך כדי אכילה בביתם. מצבו של הפעוט טוב ושל הפעוטה אנוש | בבית החולים נאבקים על חייה של הפעוטה 

אלי שלזינגר, י"ז שבט תש"פ 12/02/2020 19:41

נאבקים על חייה תינוק משחק תינוק משחק צילום: unsplash

פעוט ופעוטה נחנקו בשעות האחרונות תוך כדי אכילה בביתם. מצבו של הפעוט טוב ושל הפעוטה אנוש.

פעוטה כבת חצי שנה איבדה את ההכרה בביתה בנתניה ופונתה במצב אנוש לבית החולים מאיר בכפר סבא. 

בשעות אחר הצהרים (רביעי) בשעה 17:40 לערך, פעוטה נחנקה במהלך האוכל בביתה בנתניה. חובשים ופראמדיקים של מד"א יחד עם כונני איחוד הצלה שהגיעו למקום העניקו לה במקום טיפול רפואי ראשוני וביצעו בפעוטה פעולות החייאה מתקדמות.

כאשר חזר הדופק, פונתה הפעוטה במצב קשה תוך כדי פעולות הנשמה לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם ממשיכים להיאבק על חייה. 

"כשהגענו למקום סיפרו לנו כי הפעוטה נחנקה תוך כדי אכילת עוגיה" סיפרו אברהם יאקאב ומוישי רייך חובשים באיחוד הצלה. חובש רפואת חירום במד"א נתן שטמר הוסיף "המשכתי את הטיפול הרפואי שכלל הנשמות ועיסויים וכעבור דקות ארוכות של החייאה ליבה שם לפעום. יחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום המשכנו את הטיפול הרפואי וכאשר מצבה התייצב פינינו אותה לבית החולים בניידת טיפול נמרץ".

באירוע אחר הערב, פעוט כבן שנה נחנק תוך כדי האוכל בביתו בבת עין ומצבו בחסדי שמים טוב.

בועז רוזנבלום חובש ב'איחוד הצלה' שהציל את חייו טרם הגעת האמבולנס למקום סיפר: "אני גר בסמוך וכשהגעתי למקום סיפרו לי בני המשפחה כי הפעוט נחנק תוך כדי האוכל. ביצעתי בו פעולות מצילות חיים ולמרבה הנס לאחר פעולות לחילוץ גוף זר שלמדנו בקורס החובשים חזר הפעוט לנשום, ובעזרת צוות האט"ן חילצנו חתיכת תפוח אדמה מקנה הנשימה שגרמה לו לחנק מלא. לאחר מכן הפעוט פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך בדיקות בבית החולים במצב טוב ויציב".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.