י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
יצא מפרופורציות

השב"כ נגד בנט: "מחליש את מערכת הביטחון"

לאחר ששחרר את הנער אליה בן דוד ממעצר מנהלי, השב"כ יוצא נגד שר הביטחון נפתלי בנט ואומר כי "בנט נותן רוח גבית לפעילי ימין קיצוניים ומחליש את מערכת הביטחון בשטח" • בתגובה, בנט וסמוטריץ' תקפו בחזרה

השב"כ נגד בנט: "מחליש את מערכת הביטחון"
נפתלי בנט צילום: תומר נויברג, פלאש 90

לאחר ששחרר את הנער אליה בן דוד ממעצר מנהלי, השב"כ יוצא נגד שר הביטחון נפתלי בנט ואומר כי "בנט נותן רוח גבית לפעילי ימין קיצוניים ומחליש את מערכת הביטחון בשטח". הדברים פורסמו בחדשות 12.

כזכור, אליה בן דוד, נחשד שיידה אבנים לעבר נהג פלסטיני ופצע אותו באורח בינוני. כשנעצר אמרו בשב"כ כי "עם סיום החקירה, לאור הסיכון הביטחוני המשמעותי הנשקף מבן דוד, ובהמשך להמלצת שב"כ, נחתם כנגדו צו מעצר מנהלי. יודגש כי שימוש בצו מעצר מנהלי נעשה במקרים בהם נשקפת סכנה ביטחונית ממשית ומיידית מהעצור".

בית המשפט החליט לשחררו, אך בנט הוציא צו מעצר מנהלי כדי להשאיר את הנער תחת זרועות השב"כ. לאחר רעש תקשורתי ולחצים תוך מפלגתיים, הוא החליט לשחררו תוך איסור על העצור להיכנס אל שטחי יהודה ושומרון ופיקוח מנהלי נוסף.

בנט הגיב להתקפה של השב"כ ואמר כי "יממה לפני הבאת העציר לבית המשפט, אכן חתמתי על הצו מתוך אינפורמציה מסוימת. אבל אז קרה דבר: בית המשפט והשופט שחררו לחלוטין את אותו עציר אבל לא רק זה, הוא גם ממש דיבר בצורה בוטה ונזף על עצם הבקשה. זה הרים לי דגל אדום וביקשתי לברר האם השופט היה מודע לאינפורמציה הסודית", הסביר בנט, "כשקיבלתי את התשובה שכן, לא מיד שחררתי, אמרתי שאני רוצה לבדוק. במשך יום ארוך עם הרבה שאלות, שאלתי ושאלתי, והגעתי למסקנה שלא מדובר בפצצה מתקתקת, ואין הצדקה למעצר מינהלי. כן מדובר בבנאדם שעשה לכאורה דברים חמורים ולכן אנחנו כן מגבילים אותו מלהיכנס לאזורי סיכון.

לצערי, בפתח חדשות 12 הותקפתי בחריפות על ידי שב״כ על ההחלטה שלי לבטל מעצר מינהלי לצעיר. אני רוצה לומר מפה: אני מוקיר ומעריך מאוד את עבודתם של אנשי השב״כ, את ראש השב״כ ארגמן, הם שומרים עלינו ועל ביטחוננו מול טרור ערבי בעזה וביו״ש, הם עושים עבודת קודש. הם לא אויב, הם אחים. אבל כשר הביטחון של מדינת ישראל וכי שאמון על ביטחון אזרחי ישראל. אני לא חותמת גומי של אף אחד. יש לי תפיסות וערכים, ואנחנו צריכים לאזן בצורה נכונה בין ביטחון המדינה לבין ערכי החירות של המדינה."

הוא הוסיף כי הוא "כן מצפה משב״כ ורשויות החוק להפעיל את החוק ולהגיד כתב אישום. זו הדרך במדינת חוק תקינה. אני לא מקבל שום אלימות, לא של ערבים ולא של יהודים. מי שפוגע בחיילי צה״ל או מפעיל אלימות כנגד ערבים זה דבר חמור מאוד ואף אחד פה באולם לא מקבל את זה. אבל אנחנו לא חותמת גומי.

גם סמוטריץ' התייחס לדברים ותקף את השב"כ. לדבריו, "פקידים שהיו רגילים לחשוב שהם מנהלים את המדינה (פשוט כי שרי הביטחון הקודמים היו חלשים ונתנו להם) ומתקשים להתרגל לכך שבאנו לשנות את הכללים ולמשול. תפנימו, ישראל היא מדינה דמוקרטית. ובדמוקרטיה אתם עובדים אצלינו, לא אנחנו עובדים אצלכם. לא מתאים לכם, תחזירו את המפתחות. נגמרו הימים שמתיישבי יו"ש מופלים לרעה ומקבלים יחס של אזרחים סוג ב'. לא יהיה דין אחד לאזרחי ישראל ודין אחר למתיישבי יהודה ושומרון".

שב"כ מעצר מנהלי נפתלי בנט בצלאל סמוטריץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד