1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

עונש כבד לסב שתקף את נכדתו במשך שנים

17 שנות מאסר הטיל היום בית המשפט המחוזי בתל אביב על סב שתקף במשך שנים את נכדתו. המעשים התחילו כשהנכדה הייתה בת 8 • במהלך תקופה זו ניצל הנאשם את המצוקה הכלכלית בה היו נתונים המתלוננת ומשפחה על מנת לבצע בה מעשים קשים

אלי שלזינגר, י"ח שבט תש"פ 13/02/2020 14:57

"לקח אותה למקלט" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 17 שנות מאסר על סב שביצע מעשים קשים בנכדתו משך כ- 4 שנים, החל מהיותה בת 8.

הנאשם, יליד 1950 (כיום בן 70), הורשע לאחר הליך הוכחות בריבוי עבירות קשות בקטינה בת משפחה.

על פי גזר הדין, הקטינה, ילידת 1999, נהגה ללון בדירתו של הנאשם בין השנים 2007 ועד 2011, בין היתר בחופשות מבית הספר בחגים ובסופי שבוע ולעיתים לפרקי זמן של מספר חודשים. במהלך תקופה זו ניצל הנאשם את המצוקה הכלכלית בה היו נתונים המתלוננת ומשפחה על מנת לבצע בה מעשים קשים וכרך את המעשים שביצע בה בתמורה כספית וקניית מתנות, כדי לרכוש את שתיקתה לביצוע המעשים.

במהלך התקופה, בהזדמנויות רבות בדירת הנאשם, דירת המתלוננת וברכבו, תקף הנאשם את נכדתו באופן קשה ביותר. בנוסף, בשנת 2012 לקח הנאשם את הקטינה למקלט בבניין מגוריו ותקף אותה בבוטות, לאחר מכן הבטיח לה שזו הפעם האחרונה שביצע בה מעשים וקנה לה מתנות.

בית המשפט הפנה לפסיקת בית המשפט העליון שקבעה - "בית המשפט זה עמד לא אחת על הכיעור הרב והחומרה היתרה הטמונה בביצוע עבירות אלו. הפגיעה חמורה במיוחד כאשר מדובר בעבירות המבוצעות בקרבן קטין או קטינה, ובפרט בעבירות בתוך המשפחה, בהן מנצל הפוגע את פערי הכוחות ואת הקרבה בינו לבין הנפגע".

"מעשים שכאלה מותירים אצל הקורבנות צלקות נפשיות עמוקות ויוצרים פגיעה בתפקודם שלכל אורך חייהם". עוד נקבע כי "השיקולים המרכזיים בענישת עבריינים שביצעו עבירות בקטינים הם שיקולי גמול והרתעה, הן כלפי העבריין והן כלפי עבריינים פוטנציאליים, ויש להעדיף את שיקולי הגמול וההרתעה על פני נסיבותיו האישיות של הנאשם וכי על העונש לשקף את חומרת המעשים וסלידת החברה ממעשים מעוותים אלה".

תגובת עו"ד ליטל קורן מפרקליטות מחוז תל אביב שניהלה את התיק: "בית המשפט הביע בגזר דינו את סלידתה העמוקה של החברה מביצוע עבירות בתוך המשפחה, את הפגיעות העמוקות שנגרמות לקטינים ואת האינטרס הציבורי הרב במיגור התופעה. בית המשפט שלח מסר כי מי שיפגע בקטינים צפוי לענישה משמעותית".

בית המשפט גזר על הנאשם 17 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי לקטינה בסכום של 200,000 ₪.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;