1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

מקלב מבהיר: "אין שינוי בעמדת המפלגה - נתמוך בנתניהו"

חבר הכנסת אור מקלב החושש מפיגוע פוליטי בעקבות דברים שאמר בראיון לערות טלוויזיה באנגלית, על אופציה שיהדות התורה תחבור לממשלה בראשות בני גנץ, ומבהיר את דבריו: "אין כל קשר בין דברי ח"כ אורי מקלב לבין הכותרות והדברים שפורסמו"

ארי קלמן, י"ח שבט תש"פ 13/02/2020 21:53

בעקבות הפרסום ב'בחדרי' ראשי סיעת יהדות התורה ראשי סיעת יהדות התורה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים', שהביא את דבריו של חבר הכנסת אורי מקלב מ'יהדות התורה' בראיון לערוץ i24 News, בו אמר כי 'יהדות התורה' לא סוגרת את הדלת בפני שותפות עם 'כחול לבן' - בלשכת חבר הכנסת אורי מקלב
מיהרו לפרסם הבהרה.

בלשכת מקלב מסרו הערב (חמישי) כי "בניגוד מוחלט לפרסומים שונים, אין כל קשר בין דברי ח"כ אורי מקלב לבין הכותרות והדברים שפורסמו, הדברים שפורסמו בשמו לא נאמרו כלל בראיון".

עוד הבהירו בלשכתו של חבר הכנסת אורי מקלב ומסרו כי "אין כל שינוי בעמדת יהדות התורה בתמיכתה הברורה בבנימין נתניהו, כחלק בלתי נפרד מבלוק הימין".

כזכור, מוקדם יותר הערב פרסמנו כאן ב'בחדרי חרדים' דברים שאמר הח"כ בראיון לערוץ i24: "אנחנו לא נגד ממשלת אחדות אנחנו תומכים בזה, אנחנו חושבים שאנחנו יכולים להיות חברים בממשלת אחדות, אין הבדל, אם הליכוד יכולים להיות חברים בה אז אנחנו גם. כי הנושאים העקרוניים בממשלה, כמובן הפוליטיים, ביטחוני כלכלי".

מקלב הוסיף וגילה על שינוי כיוון בכל היחס כלפי כחול לבן, והצהיר בדברים שתורגמו לשפת האנגלית כי "לגבי המצע של כחול לבן בנושאי הדת בישראל, אנחנו חושבים שאין לנו בעיה עם רוב החברים במפלגה הזו גם עם גנץ עצמו", לדבריו, "הלכנו עם גנץ ועבדנו איתו כמו גם עם בוגי יעלון שעבדנו יחד במשך שנים וגם עם גבי אשכנזי, כן יש לנו בעיה עם יאיר לפיד. אם לפיד יקבל את העמדות שלנו בנושאים האלה נהיה שותפים דומיננטיים בממשלת האחדות".

המראיין שאל את הח"כ החרדי: "אני מבין שאתם לא סוגרים את הדלת בפני כחול לבן", לעומת העבר ש'יהדות התורה' התחייבה שלא לשבת בממשלה יחד עם לפיד, ומקלב מצידו משיב: "לגבי כחול לבן אנחנו לא סוגרים בפניהם את הדלת, לפיד הוא הבעיה אבל כחול לבן צריכים לפתור אותה והם יכולים לפתור אותה, גם היום אני מדבר עם לפיד, זה לא שאנחנו לא מדברים אחד עם השני. עברנו דרך מאוד סבוכה, הוא הוכיח שהוא התנהל באגרסיביות כלפי המגזר החרדי, שניסה לחנך את הציבור כולו".

מקלב סיכם ובכך נראה כי הוסר החרם שהיה על יאיר לפיד: "זה לא פרופורציונלי שהוא יגיד לנו מה לעשות", ולגבי העתיד אמר מקלב כי "אם לפיד יגיד אני רוצה לדבר איתכם ואני מכבד את הדרישות שלכם, אז יש על מה לדבר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קשיא. הרב מקלב אדרב מקלב  

  אברך

 2. ח"כ גפני! אם לא תהיה התחייבות חד משמעית  

  אהרן

  • איכס למפלגה חילונית שמעבירה חוקי תועבות??? 


 3. טעיתם בהבנת הנקרא!!  


;