1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הסרטון שהכעיס את הסעודים והסעיר את הרשת

הממלכה הסעודית סוערת בעקבות חילול הקודש לכאורה. עולי רגל טורקים תועדו כשהם צועדים בריצה בתוך מסגד בעיר הקדושה מכה וקוראים קריאות נגד ישראל ובעד הפלסטינים

יענקי פרבר, כ"א שבט תש"פ 16/02/2020 11:07

קריאות נגד ישראל אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

עולי רגל טורקים תועדו במסגד במכה - העיר הקדושה לאיסלאם בסעודיה, כשהם שואגים תוך כדי צעדה "ברוח ובדם נפדה אותך אל-אקצא" והביקורת עליהם כבר נשמעת היטב בממלכה.

התקשורת הערבית גועשת לאחר פרסום הסרטון בו הם נראים מפריחים סיסמאות פוליטיות נגד ישראל ובעד הפלסטינים בתוך המסגד.

הסרטון הרתיח גולשים מוסלמים שתהו איך הם אמורים לבצע את תפילתם וכוונתם נאמנה בפני אלוקים מבלי לערב פוליטיקה בדת.

מספר גדול של פעילים ברשת מתחו ביקורת על התנהגות זו, וקראו לנקוט בצעדים כדי להבטיח שהמקום מיועד לתפילה בלבד ואסור לחזור על אף פזמון עוין או פוליטי.

חלקם טענו, בעודם מבקרים את התנהגותם של "הטורקים", כי לאנקרה יש שגרירות בתל אביב עם עשרות טיסות וטיולים טורקיים בשיתוף עם ישראל, ותוהים מה הסיבה שמאחורי ההופעה הפתאומית זו, האם מדובר בחילול המסגד הקדוש עם הפוליטיקה.

כמה פעילי רשת קראו לעצור את מי שהופיעו בסרטון וציינו כי לטורקיה יש יחסים דיפלומטיים עם ישראל, מה שמעלה שאלות רבות.

אחד הגולשים תהה מדוע הטורקים לא נוסעים לאל-אקצה שבירושלים עם עשרות הטיולים הטורקיים שיש לישראל מדי יום. "או שהם רוצים לחלל את המסגד הקדוש עם פוליטיקה".

גולש נוסף טען כי אחד מהצועקים בסרטון, הוא קצין מודיעין טורקי שתמיד מופיע בהפגנות.

גולש נוסף כתב: "ארדואן עבר את גבולותיו. יש לטפל בתקיפות בארדואן. הפעם אני בטוח שזה מתוכנן ועל פי הוראתו ארדואן שנהיה אובססיבי. למה הוא לא שולח אותם לירושלים שם שישירו את סיסמאותיהם יש לו יחסים מצוינים עם ישראל".

"מעשה ברברי של מבקרים טורקים שמפריע לשלום המסגד הקדוש ותפילותיו" כתב גולש נוסף. "הם היו צריכים לעשות זאת מול שגרירות ישראל בעיר הבירה שלהם אם הם היו אמיצים ונאמנים לאמונותיהם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שימו לב לטעות, לא כותבים על מכה "עיר הקודש"... זו לא ירושלים!  (ל”ת)

    חי