1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

ראש הממשלה עלה לשידור ותקף את אשכנזי

ראש הממשלה נתניהו עלה היום לשידור בתוכניתו של אמיר איבגי בגל"צ והתייחס לחשיפת ההקלטות בין היועמ"ש מנדלבליט לרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי • "אשכנזי צריך להסביר לציבור את מה שהוא עשה. מה יש להם להסתיר?"

ארי קלמן, כ"ג שבט תש"פ 18/02/2020 14:09

"מה יש להם להסתיר?" נתניהו ואשכנזי כרמטכ"ל נתניהו ואשכנזי כרמטכ"ל צילום: אביר סולטן, פלאש 90

במהלך בליץ הראיונות שמעניק ראש הממשלה נתניהו בשלל כלי התקשורת בישראל לקראת הבחירות, היום (שלישי) הוא התראיין לתוכניתו של אמיר איבגי בגלי צה"ל והתייחס לתחקיר 'חדשות 13' בו נחשפו ההקלטות של הרמטכ"ל לשעבר והבכיר של כחול לבן, ח"כ גבי אשכנזי.

"אשכנזי צריך להסביר לציבור את מה שהוא עשה. מה יש להם להסתיר?" אמר נתניהו והוסיף כי "אם לא נפל רבב במעשיו של אשכנזי, יואילו להסביר ולפרסם עכשיו את כל החומרים לפני הבחירות".

ראש הממשלה ניצל את התחקיר כדי להלום בכחול לבן: "הרי אשכנזי טוען להנהגת המדינה. כחול לבן רוצים שקיפות מירבית, כך הם אמרו בדברים שהועלו נגדי. כחול לבן שדוגלת בטוהר המידות צריכה להסכים מיד לפתוח את כל הקלטות הללו. אם יש דברים צבאיים או של צנעת הפרט שיוציאו משם" דרש ראש הממשלה.

נתניהו הוסיף כי, "הציבור רשאי לקבל את הכל, וזה נכון ביחס לכולם, לכל מי שמוקלט שם, אשכנזי ומנדלבליט. אם אין להם מה להסתיר, יואילו לפרסם את הדברים הללו. צריך להסיר את צווי איסור הפרסום לפני הבחירות, זו הדרישה שלי ושל הליכוד וזה הדבר הנכון לעשות. מספיק עם התירוצים" פסק ראש הממשלה.

כזכור, בתחילת השבוע חשף הפרשן לענייני משפט של חדשות 13, ברוך קרא, את הקלטות השיחות של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, והפרקליט הצבאי הראשי לשעבר אביחי מנדלבליט מהימים שלאחר פרסום המסמך שהסעיר את המדינה וצמרת צה"ל. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.