1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

סקר הסקרים השבועי: כחול לבן מגדילה את הפער

על פי ממוצע סקרי השבוע, למפלגה בראשות גנץ יתרון ארבעה מנדטים על הליכוד • עוצמה יהודית - מחוץ לכנסת הבאה • פער של ארבעה אחוזי התאמה לראשות הממשלה • התוצאות המלאות

קובי עוזיאלי, כ"ו שבט תש"פ 21/02/2020 07:02

התוצאות המלאות שלטי חוצות של כחול לבן שלטי חוצות של כחול לבן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שבוע וחצי לבחירות 2020, האם יש פתח להכרעה של אחד הגושים? על פי סקר הסקרים, שהוא ממוצע הסקרים שפורסמו השבוע, נרשם יתרון של ארבעה מנדטים לכחול לבן על פני הליכוד, ויתרון 4 מנדטים לגוש המרכז־שמאל עם הרשימה הערבית המשותפת, שמגיע ל־58 מנדטים.

על פי חישוב הסקרים, שערך פרופ' יצחק כ"ץ ממכון 'מאגר מוחות' עבור תוכניתו של ניסים משעל ברדיו 103fm, אם הבחירות היו מתקיימות היום, לכחול לבן היו 36 מנדטים, בעוד לליכוד בראשות בנימין נתניהו 32 מושבים. המפלגה השלישית בגודלה, השומרת על כוחה מסקרים קודמים, היא הרשימה המשותפת, ולה 14 מנדטים.

ל-8 מנדטים זוכות, על פי סקר הסקרים, ש"ס, ימינה והעבודה־גשר־מרצ. בהמשך: ישראל ביתנו ויהדות התורה, עם 7 מנדטים כל אחת.

בכל הסקרים לא נראה כי 'עוצמה יהודית' קרובה לאחוז החסימה. אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, איתמר בן גביר יראה שוב את משכן הכנסת מבחוץ.

במפת הגושים, גם השבוע, אין לאף אחד מהצדדים הפוליטיים יכולת להרכיב ממשלה: למרכז־שמאל יחד עם הערבים, כאמור, 58 מנדטים. זאת לעומת 54 מנדטים לימין. בין הגושים נותרה ישראל ביתנו עם 7 מנדטים. כן, עדיין לשון המאזניים.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, עם זאת, שומר נתניהו על יתרונו הקל על פני גנץ. 43 אחוזים מהנשאלים בכלל הסקרים סברו כי נתניהו הוא המתאים ביותר לתפקיד, לעומת 39 אחוזים שבחרו בגנץ - פער של 4 אחוזים.

כל התוצאות, הפרשנויות והתגובות, הבוקר בשעה 09:00 בתוכניתו של ניסים משעל ב־103fm.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. תחזית מכון הסקרים דן סגל לאחרי הבחירות.  

  שריר

 2. תיקו  


 3. לא אמין כדאי לקרוא  


 4. היהודים מתאבדים  

  שי

 5. האם הפכנו לרפובליקת בננות ?