1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הרב ברלנד נשאר במעצר; חשוד שוחרר ממעצר

17 ימים לאחר המעצר: לאחר שאתמול בית המשפט האריך את מעצרו של הרב ברלנד בששה ימים, הגיש עו"ד עמית חדד ערר אך הוא נדחה על ידי נשיא ביהמ"ש המחוזי - והרב יעביר את השבת השנייה מאז מעצרו בכלא ניצן • המשטרה: החקירה לקראת סיום

אלי שלזינגר, כ"ו שבט תש"פ 21/02/2020 11:49

עושק שחור הרב ברלנד בדיון בבית המשפט הרב ברלנד בדיון בבית המשפט צילום: סולימאן מסוודה

וְאֵלֶּה הַמִּשְׁפָּטִים אֲשֶׁר תָּשִׂים לִפְנֵיהֶם: השופט אהרן פרקש, נשיא בית משפט המחוזי בירושלים, דחה הבוקר (שישי) ערר שהגיש עו"ד עמית חדד על החלטת ביהמ"ש שלום להאריך בשישה ימים - עד ליום שלישי - את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד מנהיג קהילת "שובו בנים" החשוד בהונאת חולים ובני משפחותיהם במסגרת פרשת "עושק שחור".

במהלך הדיון, השופט פרקש שאל את נציג המשטרה האם יש צפי לסיום החקירה "כן בקרוב" השיב נציג המשטרה. לשאלה האם עד ליום שלישי תהיה כבר הצהרת תובע, השיב נציג המשטרה "מאמינים שכן. אבל זו החלטה של הפרקליטות".

אחד החשודים בפרשת עושק שחור, עתר באמצעות פרקליטו עו"ד עדי כרמלי לבית משפט המחוזי בירושלים על מעצרו, והנשיא, השופט אהרן פרקש קיבל את הערר - הוא למעשה העצור הראשון שמשתחרר ממעצר במסגרת הפרשה, למעט הרבנית תהילה ברלנד שנעצרה, נחקרה ושוחררה עוד באותו היום למעצר בית של 14 ימים, והרחקה מירושלים.

פרקליטו עו"ד עדי כרמלי אומר "אני מברך על החלטת בית המשפט המחוזי בערר". ל'בחדרי חרדים' הוסיף "לא בכדי נלחמנו על כך שאת החקירה הזו למרות החשש לשיבוש ניתן לקיים גם כשהלקוח שלי נמצא בביתו, עילת מעצר גם אם קיימת, חובה לבדוק אם ניתן לאיינה בדרך שפגיעתה בחירות היא פחותה. לא כל דבר מצדיק מעצר".

עו"ד עדי כרמלי // צילום: מוטי קמחי

בנוגע לרב, הוא יעביר זו השבת השנייה בכלא וההערכה היא שכמו בשבת הקודמת, גם בשבת זו יעשו כמה עשרות מחסידיו את השבת באהלים מחוץ לכל ניצן ברמלה, שם הרב מרצה את מעצרו.

אתמול (חמישי) הובא הרב ברלנד לדיון בהמשך מעצרו בביהמ"ש, המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים, אולם ביהמ"ש החליט להאריך את מעצרו בששה ימים עד ליום שלישי הבא.

יצוין כי בדיון בעניינו של הרב ברלנד שנערך בשבוע שעבר, אמר פרקליטו עו"ד עמית חדד כי מדובר "בתיק מוזר שעוסק באדם מוזר". לדבריו, "פעולותיו לא יכולות להתחשב כעבירה שום צורה". הוא הוסיף, "אנחנו מדברים באדם שנמצא במצב רפואי שביר מאוד" ופירט בדיון את מצבו הרפואי. השופטת ענתה לו כי, "הבנו שמצבו אינו כפרגית בת 17".

השופטת שרון לארי בבלי סיכמה כי, "קיים חשד סביר שהמשיב ביצע את המיוחס לו בבקשה. מתן תרופה בדמות מנטוס לחולי סרטן מהווה מרמה. החולים נטלו את התרופה שהוא נתן במקום את התרופה הקונבנציונלית. ולכן אני קובעת שהחשד הסביר הוא ברף גבוה. המסוכנות אינה המעצר היחידה, שכן במתן תרופת פלצבו לחולים קיימת מסוכנות רבה. הובאו בפני ראיות שקיימת עילת שיבוש בפועל". בנוסף, היא אמרה כי קיימת עילת הימלטות מהדין".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל המבזה תלמיד חכם אין רפואה למכתו  

  אבישי

  • מסכים 

   אהרן

  • כל הנותן לחולי סרטן מנטוס - אין לו מועד שחרור (ל”ת)

   דותן

  • נו נו שויין  (ל”ת)

   חיים דרוק

  • צדיק אה אה 

   מישהו שמכיר

  • תתבייש לך 

   מרדכי

  • אני מוחה על בזיון תלמיד חכם מובהק! (ל”ת)

   אביב

 2. עמוק בפנים. כן יהי רצון!  


 3. שירקב שם  

  שמואל

 4. הרב ברלנד צדיק האמת  

  משה פרוש

 5. יששששששששש !!!!!  


 6. עושה הרושם ששובו באנגים מתרוקנת לאט לאט...  (ל”ת)


 7. SHMENTOS LA'SHOFETET LE'SHABAT  (ל”ת)


 8. ה׳ יעזור שלא יראה אור יום לעד ולנצח נצחים, ורווח והצלה יעמוד ליהיודים  (ל”ת)


 9. ה׳ יעזור שלא יראה אור יום לעד ולנצח נצחים, ורווח והצלה יעמוד ליהיודים  (ל”ת)


 10. וכמאמר החכם: ״כולהו כאלב ביג׳י יומו״ יכניעהו ה׳ ונראה במהרה במפלת המן עמלק !!!  (ל”ת)


 11. חבל שאתם מציגים את הרב בצורה חד צדדית אתם תתנו את הדין  (ל”ת)

  אדם

 12. העניין ביזוי תלמידי חכמים  

  גילוי האמת

 13. ביזוי הצדיק  

  דוד ריבק

 14. יש מנטוס בקנטינה?!  


 15. עם ישראל תתעוררו  

  סולד משחין צרעת

 16. הרב צדיק  (ל”ת)


 17. אותו אדם שכותב את כל הדברים האלה על הרב וניזון מאתרים של גוים ערוצים 11 12 13 תידע לך שאין תרופה למכתך משה רבינו חסדו אותו באשת איש ושהוא גנב...דוד המלך חשדו אותו שלקח אישה נשואה......ועוד הרבה צדיקים גדולים והם בעצם כיפור על הדור אם הביזיונות שהם לקחו על עצמם ... אז אתה שפל כותב על הרב שאפילו אתה לא ראיתה ולא כלום אתה ניזון מהתקשורת ממליץ לך לעשות תשובה דחוף ... אתה לא יותר צדיק מקרח ועדתו והם טעו אז אתה חושב שאתה צודק פשוט בושה  (ל”ת)


  • מצויין גם לדבריך עדיף שישאר בכלא ואז "הרב" יזכה לעוד בזיונות... (ל”ת)

   יופי

 18. אין לכנותו רב  

  מרדכי

;