1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

פרסום ראשון: חודשו המגעים בין 'דגל התורה' ל'כסא רחמים'

פרסום ראשון: ל'בחדרי חרדים' נודע, כי במהלך השבוע החולף חודשו המגעים בין אנשי דגל התורה לבין אנשיו של הגר"מ מזוז במטרה להביא לתמיכתו של ראש הישיבה ברשימה. לפני מספר שבועות התבטא הגר"מ מזוז בקשר לבחירות הקרבות וקרא להצביע לפלגה ימנית תורנית

ארי קלמן, כ"ו שבט תש"פ 21/02/2020 12:07

פגישה חשאית הגאון הרב מאיר מאזוז הגאון הרב מאיר מאזוז צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: פחות משבועיים לבחירות ול'בחדרי חרדים' נודע כי חודשו במהלך השבוע החולף המגעים בין 'דגל התורה' לאנשי מוסדות 'כסא רחמים', במטרה לגייס פעם נוספת את תמיכתם לקראת הבחירות לכנסת ה- 23 בעוד 10 ימים.

במהלך השבוע נצפה חבר הכנסת יעקב אשר יחד עם שמואל הלל קרליץ, מי שתיווך בסבב הקודם בין דגל התורה לבין מוסדות כסא רחמים, כשהם נכנסים לפגישה עם אחיו של ראש הישיבה, הרב צמח מזוז בביתו שבבני ברק.

בדגל התורה שנאבקים על כל קול במערכת הבחירות הזו, מנסים לגייס פעם נוספות את תמיכתו של מנהיג כסא רחמים שתמך ביהדות התורה בסבב א׳, אך בסבב ב׳ נמנע ראש הישיבה הגר"מ מזוז לתמוך ברשימה ולא הביע תמיכה במי מהמפלגות, ובאופן מעשי תלמידיו נחלקו אלקטורלית והצביעו בחלקם לש"ס, אחרים ליהדות התורה וכאלו שבחרו דווקא בעוצמה יהודית.

הסיבה בגינה סירבו בכסא רחמים לתמוך ביהדות התורה בסבב ב׳, היא משום שעלו טענות על כך שביהדות התורה לא עמדו בהסכם שנחתם ונחשף לראשונה ב'בחדרי חרדים', ולקראת הבחירות לכנסת ה-22 נועדו ראשי יהדות התורה עם אלי ישי, שדרש אז תפקיד שר בתמורה לתמיכת רבו, אך דרישתו נשללה.

נציין כי ראש הישיבה הרב מזוז כבר התבטא בנושא הבחירות הקרבות ואמר לפני כשלושה שבועות: "אני לא אומר לכם להצביע לבנימין נתניהו, יש לכם כמה מפלגות של תורה שהם הולכים איתו, לכן כל מי שיצביע לימין הקדוש ברוך הוא חובב עליו".

מטעמו של חבר הכנסת יעקב אשר נמסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': "אנחנו מנהלים שיחות עם הרבה מאוד אנשים וראשי קהל". בסביבתו סירבו להגיב או להתייחס לגבי פגישות ספציפיות כדוגמת זו שאנו חושפים היום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עוצמה יהודית  

  אש

  • חבל"ז 


 2. אנחנו יודעים שאתם רוצים להיות חלק מהציבור הכללי ולכן צריך לעשות שינוי  (ל”ת)

  חרדים יקרים

 3. הייתי בליל שישי עם קוגעל בב"ב.אחרי זה ישר התגייסתי לשריון.שח"ר שריון.  (ל”ת)

  אכלתי ושתיתי

 4. כל הרבנים יהיו חבדניקים אחרי הגאולה לא כדאי להתחבד כבר עכשיו יחי הרבי תלמדו תניא  (ל”ת)

  חבל

 5. הלוואי - אני יצביע ג׳  (ל”ת)

  אבי

 6. גם הגברת תצביע ג׳  (ל”ת)

  אבי

 7. הקבצנים חזרו שוב כנראה מתעקשים להישאר עם 7 מנדטים  (ל”ת)


 8. רק שס בלי חכמות יתר  (ל”ת)


 9. רק שס בלי חכמות יתר  (ל”ת)


 10. פרסום ראשון?? זה כתוב מפורש בעיתון 'משפחה'... חחחח!  (ל”ת)

  גבי

 11. להחזיר את אלי ישי עם 30 אלף חברים  


 12. נצלנים מספיק רק שס