1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חדשות בריאות

התינוק נדבק במהלך ברית המילה בהרפס

אל בית החולים שניידר הגיע תינוק עם זיהום באיזור ברית המילה. החשד: נדבק בהרפס בברית המילה

אלי שלזינגר, כ"ח שבט תש"פ 23/02/2020 14:02

עלול להסתיים באסון ברית מילה ברית מילה צילום: פלאש90

תינוק בן כשבועיים מאזור המרכז, הובהל לאחרונה למרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית בשל זיהום באיזור ברית המילה. הורי התינוק סיפרו כי המוהל השתמש בשאיבת דם באמצעות המנהג הקדום מציצה מהפה, מה שהגדיל את החשד כי התבצעה הדבקה בהרפס.

התינוק אושפז במחלקת ילדים ג' בראשות ד"ר עירית קראוזה. תוצאות הבדיקות שנערכו, העידו על זיהום בוירוס ההרפס והוא החל לקבל טיפול אנטי ויראלי אותו ייאלץ להמשיך עוד מספר חודשים.

נגיף ההרפס יכול לגרום לזיהום עורי, אבל גם לזיהום מפושט, לדלקת קרום המוח ואף למוות. לרוב, ההדבקות מתבצעות במעבר בתעלת לידה, אבל גם דרך מבוגר שמפריש את הנגיף באיזור השפתיים התינוק יכול להידבק. לאור הסמיכות ואופי הנגעים והפיזור, המחשבה הייתה שההדבקה נגרמה בשל המציצה הישירה שבוצעה.

פרופ' אפי בילבסקי, רופא בכיר במחלקת ילדים ג' ומומחה למחלות זיהומיות בילדים במרכז שניידר לרפואת ילדים: "מציצה ישירה היא אחת מהמצוות הקשורות בברית המילה אך בעקבות מקרים כאלה, משרד הבריאות הוציא הנחיה שניתן לבצע את המצווה גם באמצעות שאיבה לא ישירה באמצעות שפופרת, ואנו מצטרפים להמלצה הזו כדי להימנע מסיכון לזיהום קשה שעלול להסתיים באסון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חבל שאתם מביאים כתבה בסגנון של האתרים החילונים  

  דוד מוהל מוסמך

 2. גזענות לשמה !!  

  חרדי

 3. רוב הסיכוי שזה מהאמא  


 4. פשוט בושה המסר שקיבלתי מהכתבה... שזה מנהג קדום ומנהג פרימיטיבי שרק משוגעים עושים אותו אותו אחד שכותב נישבע לך שייש לך גיהנום מופתחחח בושה בושה בושה  (ל”ת)


 5. לצערי ההזהרה הזאת לא תגיע למטרתה  

  מיכאל

 6. פתרון מצויין למניעת הדבקות מהרפס ומחלות זהומיות  

  אבי