1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

תשובת הגר"ח לבעלי העסקים שחוששים מהקורונה

בעקבות הבהלה האוחזת בעולם כולו והחל מסוף השבוע האחרון - עם הגעתה של הנדבקת הראשונה בנגיף לישראל - גם לכאן הגיע החשש, קבוצת אנשי עסקים עלתה למעונו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי ושאלה לעצתו: מה לעשות עם עסקיהם המושפעים לרעה מהנגיף המשתולל

משה ויסברג, כ"ח שבט תש"פ 23/02/2020 17:28

בהלת הקורונה הגר"ח קנייבסקי הגר"ח קנייבסקי צילום: שוקי לרר

נגיף הקורונה שמקורו בסין והגיע בסוף השבוע האחרון גם לישראל הביא לדאגה ובהלה גדולים, רבים מבעלי עסקים בישראל מייבאים דברים מסין, שם שוהים זמן רב במהלך השנה וכעת הם תקועים מבלי יכולת להגיע למקום או לנהל את עסקיהם כרגיל.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בשבוע שעבר נשאל שר התורה הגר"ח קנייבסקי על ידי אנשי עסקים שיש להם עסקים בסין, וכן בעלי חברות שהמניות שלהם מושפעות מהעסקים בסין, האם יש לחשוש מהמגיפה שהכול יקרוס ולכן למכור הכל, או שאין מה לחשוש. 

שר התורה השיב לשואלים שאמנם יש לשמור על ההנחיות ולנקוט במשנה זהירות, אבל אין מה להילחץ ולמכור הכל ולהיכנס ללחץ, רק להרבות בתפילה שלא ייגרם נזק מכך. 

כזכור, עם תחילת התפשטות הנגיף התבטא הגר"ח קנייבסקי התבטא כי, "בימי השובבי"ם המסוגלים עלינו להלחם בעמלק כנזכר בפרשתנו - להבדל מכל טומאת מצרים ותרבות העמים, ויתקיים בנו 'כל המחלה אשר שמתי במצרים לא אשים עליך כי אני ה' רופאיך".

כידוע וכפי שדווח בהרחבה ממשלת סין ממשיכה לעשות מאמצים כבירים כדי להשתלט על וירוס הקורונה לאחר הפסדים מרובים והשלכות על הכלכלה העולמית לצד ביטול מאות טיסות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מגפת קרונה.  

  משה

 2. המגפה  

  משה

 3. חבל שלא הבטיח שלא יהיה קורונה בבני ברק כפי שהבטיח שלא יהיו טילים.  (ל”ת)

  שריר

 4. בבית הרב קנייבסקי אומרים בשמו שמי שיצביע ג' לא ידבק בקורונה.  (ל”ת)