1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

מטוסי קרב של צה"ל תקפו בסוריה: פעילי הג'יהאד האסלאמי נהרגו

באופן חריג צה"ל מאשר רשמית כי כוחותינו תקפו יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי בדמשק בירת סוריה • בתגובה להסלמה, מטוסי קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של ארגון הטרור דרומית לעיר דמשק שבסוריה, זאת לצד עשרות יעדי טרור של הג'יהאד שהותקפו ברחבי רצועת עזה

אלי שלזינגר, כ"ט שבט תש"פ 24/02/2020 00:10

תגובה משולבת בדרום ובצפון תקיפה בסוריה תקיפה בסוריה צילום: באדיבות המצלם

לאחר תקופה ארוכה בה צה"ל מטיל את האחריות על ההסלמה ברצועת עזה על הג'יהאד האיסלמי ולא על חמאס, בתקיפה הלילה בדמשק - צה"ל מאשר באופן חריג תוך זמן קצר כי מדובר בפעולה של ישראל.

דובר צה"ל מוסר כי אמש (ראשון) תקפו מטוסי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי דרומית לעיר דמשק שבסוריה, וכן עשרות יעדי טרור של הג'יאהד ברחבי רצועת עזה.

באזור עאדליה בפאתי דמשק שבסוריה הותקף אתר של ארגון הטרור גא"פ, המהווה עוגן משמעותי של הגא"פ בסוריה. באתר מבצע הגא"פ מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה.

בנוסף, מיוצרים מידי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית.

לפני כשעה הותקפו עשרות יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה. ברפיח הותקפו תשתיות תת-קרקע ואתרים לאחסון חומרי גלם המשמשים לייצור רקטות.

בנוסף, בחאן יונס הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור גא"פ, ובה מתחם לאימון ירי טילי נ"ט וציוד צבאי המשמש את הכוח הימי של ארגון הטרור.

כמו כן, בבית להיא הותקף מתחם אימונים צבאי של ארגון הטרור גא"פ.

התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון הפיגוע הבוקר על גדר המערכת שהסתיים בחיסולם של שני המחבלים ולשיגור הרקטות מרצועת עזה הערב לעבר שטח ישראל - למעלה מ-30 במספר. בחסדי שמים לא היו נפגעים בגוף, אולם כמה אזרחים לקו בחרדה ופונו לטיפול.

הבלוג הישראלי 'אינטלי טיימס', מדווח כי התקיפה הלילה בדמשק משנה את כללי המשחק; "ג'יהאד אסלאמי ספג הלילה פגיעה משמעותית שפרטיה עוד יתבררו בהמשך".

בצה"ל מבהירים כי "צה"ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה".

עוד נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר שטח ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

בתוך כך, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הודיעה הלילה כי שניים מאנשיה נהרגו בתקיפות הישראליות בסמוך לדמשק. סלים אחמד סלים בן 24 וזיאהד אחמד מנצור בן 23.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;