1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

זעזוע: אוהל היהודי הקדוש מפשיסחה חולל על ידי פורעים

מתפללים שהגיעו לציון איש האלוקים היהודי הקדוש ותלמידיו הרבי ר' בונים זיע"א בעיר פשיסחה בפולין נדהמו לראות כי בסוף השבוע - ביצעו פורעים מקומיים וונדליזם בציון הקדוש

משה ויסברג, כ"ט שבט תש"פ 24/02/2020 22:25

בחסות הגדר הפרוצה צלבי קרס בציון היהודי מפשיסחה צלבי קרס בציון היהודי מפשיסחה צילום: באדיבות המצלם

קבוצת חסידים שבאו לפקוד את קברי הצדיקים אשר טמונים בעיר "פשיסחה", בסוף השבוע בבית העלמין היהודי בעיירה "פשיסחה", גילו כי צלבי קרס וכתובות נאצה רוססו על קירות אוהל הקבורה של אדמו"רי פשיסחה, אחת משורשי החסידיות הגדולות בעולם היהודי. המחללים ביזו והשחיתו וחיללו ג"כ קברים אחרים.

אחד האברכים שהגיע לבית הקברות מספר ל'בחדרי חרדים', "ראינו שם צלבי קרס על הקירות החיצוניים, וכתובות נאצה. גם מנעול שער הציון ניזוק". לדבריו "ניכר שהדבר נעשה כהתגרות בלבד, אך הדבר הצליח ליצור תחושת איום מאוד לא נעימה בין חברי הקבוצה".

"איתרנו את השומר שאחראי על המקום, מזה שנים רבות", הוא משחזר בשיחה עם 'בחדרי חרדים' ולדבריו, "מפאת הגדר הישנה הפרוצה בכמה מקומות, נכנסים לכאן כל תקופה אנשים המתנכלים לבית הקברות, ומפאת כך במשך השנים נגנבו אלפי מצבות אשר משמשות כבניית בתים ומקומות שונים ברחבי העיר, וכן כל שיכור וצרוע מוצא את מקומו בבית הקברות והציג בפנינו את הציורים והכתובות. אשר הוא פועל למחקם מידי תקופה, אך קצרה ידו מלהושיע מהפוגרום הגדול אשר אירע השבוע, אשר אלמונים ניפצו את החלונות ושרפו ספרי קודש המונחים בציון הקדוש". 

לאחר התייעצות אצל גדולי ישראל, אדמו"רים ורבנים צאצאי ותלמידי היהודי הק' נטלו על עצמם נחשונים לבנות גדר חדשה גבוהה, ולהאיר את החשכה סביב כל הציון הק' ובבית הקברות, ולרשת את המקום הקדוש במצלמות אבטחה, למען קברי הצדיקים הקדושים אשר בארץ המה, והשבת כבודם ולתועלת העולים להשתטח על ציוניהם, וכן לפעילות משפטית להחזרת כל אבן ומצבה למקומו בבית הקברות.

בפניה נרגשת לכלל הציבור בכלל ולתלמידי וצאצאי בית פשיסחה המעטירה, אשר לבם חם בקרבם, לפעול ולעשות למען הצלת הקברים, או לקבל אינפורמציה בעניין, יכול לפנות לטלפון 052-7114079.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.