1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

פרסום ראשון: בדקה ה-90; הרב דוד חי הכהן יתמוך ביהדות התורה

הישג ל'יהדות התורה' הרב דוד חי הכהן, מרבני הציונות הדתית, אשר לו קהילה ענפה בבת ים, יביע הערב תמיכה ויורה להצביע עבור רשימת 'יהדות התורה', לאחר שאלה יתחייבו בפניו שלא לתמוך בהקמת מדינה פלסטינית במסגרת עסקת המאה

ארי קלמן, כ"ט שבט תש"פ 24/02/2020 19:26

לאחר ההתחייבות שדרש ראשי יהדות התורה אצל הרב דוד חי הכהן ראשי יהדות התורה אצל הרב דוד חי הכהן צילום: באדיבות המצלם

חשיפת 'בחדרי חרדים': לאחר שהרב דוד חי הכהן, ממנהיגי הציונות הדתית, נמנע בחודש האחרון לתמוך ב'יהדות התורה' בעקבות הסכם המאה ובו הצהרה להקמת מדינה פלסטינית, כשב'יהדות התורה' סירבו להעביר התחייבות שלא יתמכו בהקמת מדינה פלסטינית - הרב חי הכהן יתמוך בכל זאת ב'יהדות התורה', כך נודע הערב ל'בחדרי חרדים'.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הערב בשעה 21:30 יגיעו ראשי 'יהדות התורה' למעונו של הרב כהן בבת ים ויחתמו על מכתב התחייבות, כשלאחר מכן יודיע הרב חי הכהן על תמיכה מחודשת ב'יהדות התורה' לקראת הבחירות לכנסת ה-23 בעוד שבוע בדיוק.

ככל שנודע ל'בחדרי חרדים', חברי סיעת 'יהדות התורה' שישתתפו במעמד הערב, לא יחתמו על נוסח חדש, אלא יחתמו מחדש על המסמך הקיים שנקבע בבחירות הקודמות. כך שהדרישה של הרב דוד חי הכהן לקבל התחייבות ש'יהדות התורה' לא תצטרף לממשלה שתאמץ את הסכם המאה או תסכים למדינה פלסטינית, לא התקבלה, אולם למרות זאת הרב מודיע על תמיכה ברשימה החרדית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;