1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

לראשונה באירופה: תוכנית רחבה למאבק באנטישמיות

התוכנית תושק היום בפריז בכינוס של איגוד הארגונים היהודיים באירופה • התוכנית כוללת חקיקה, ענישה ומניעת מכירות פומביות של פריטי מורשת נאציים

יענקי פרבר, ל' שבט תש"פ 25/02/2020 09:07

ריסוס גרפיטי ריסוס גרפיטי צילום: unsplash

איגוד הארגונים היהודיים באירופה (EJA) ישיק היום במסגרת הכינוס השנתי שלו בפריז תוכנית אופרטיבית כוללת למאבק אסטרטגי באנטישמיות באירופה. כך מפרסם הבוקר (ג') לראשונה, כתב לענייני יהדות התפוצות של "ישראל היום"-דן לביא.

התוכנית הסדורה גובשה בחודשים האחרונים על ידי יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה, הרב מנחם מרגולין, וצוות ה־EJA, בשיתוף מומחים, ראשי קהילות יהודיות ברחבי אירופה, ארגונים, שרים וחברי פרלמנט במדינות אירופה השונות, וכן בהיוועצות עם חברים בפרלמנט האירופי.

מדובר בתוכנית פעולה הכוללת פעילות ענפה עם מערכות החינוך הפורמליות באירופה, וכן קידום חקיקה נדרשת הן ברמת האיחוד האירופי והן ברמת המדינות.חלקים שונים בתוכנית כבר פועלים כפיילוט בכמה ממדינות אירופה - בשיתוף פעולה פורה עם הממשלות השונות.

לצד פיילוט התוכנית, מבצע EJA סדנאות הדרכה לצעירים יהודים מכל רחבי אירופה על מנת לשכלל את יכולותיהם של הצעירים לאתר פעילות אנטישמית לסוגיה ולהיאבק בה בזמן אמת. הכינוס מתקיים בשיתוף הקונסיסטואר הצרפתי, הליגה לפעולה ולהגנה APL וההסתדרות הציונית העולמית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אפשר להזמין אותם לכאן בערץ  (ל”ת)


    • אפשר להזמין אותם לכאן בארץ (ל”ת)


;