1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

הקלפיות המיוחדות שמיועדות למבודדי הקורונה

לשאלת יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני על היערכות ועדת הבחירות ליום הבחירות בצל נגיף הקורונה, השיבה המנכ"לית כי הם מתכוונים קלפיות ייעודיות לחולי הקורונה

ארי קלמן, ל' שבט תש"פ 25/02/2020 14:31

בוועדת הבחירות נערכים פתקי הצבעה פתקי הצבעה צילום: פלאש 90

במהלך דיון ועדת הכספים שנערך היום (שלישי) לעניין תקציב ועדת הבחירות המרכזית לבחירות לכנסת ה-23 ולשנת 2020, ביקש יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני הבהרות בעניין היערכות ועדת הבחירות להצבעה על רקע נגיף הקורונה. בתשובה הציגה אורלי עדס, מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, את ההערכות הוועדה כדי לאפשר לאנשים השוהים בבידוד להצביע בבחירות.

המנכ"לית אורי עדס אמרה, כי "לפני יומיים ניתן צו מנכ"ל משרד הבריאות, הקובע שכל מי שבבידוד ואין לו תסמינים, יוכל לצאת להצבעה, בהתאם להנחיות – לצאת עם מסכה, לא בתחבורה ציבורית ועוד".
 
עדס הוסיפה, כי "אנחנו מנסים לייצר מהלך של 12 עד 15 קלפיות ייעודיות שאנחנו מקימים ברחבי הארץ לצורך כך. המספרים משתנים מידי יום, אנשים נכנסים ויוצאים מבידוד, ואנחנו עוקבים אחר כך. אנחנו רוצים לעשות זאת בערים מרכזיות, זה יהיה באוהלים, אנחנו מייצרים מפרט לאוהל מיוחד, עם הפרדה בין חברי ועדת הקלפי למצביעים. מנכ"ל מד"א מתגייס לכך, הוא מגייס לנו עובדים מקרב מד"א, אף אחד אחר לא מוכן לעבוד שם".

על פי התכנון "המבודדים יכנסו עם אמצעים וכפפות ומסכות, יהיו אמצעי מיגון לסדרנים. אני מאוד מקווה שלא נגיע לעלויות כבדות, ושנוכל לצמצם בדברים אחרים, כדי שלא נצטרך תקציב נוסף".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה קורנה?  

    נ