1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

בחורי הישיבה פוצו לאחר ששוטרת נגעה בהם

תקדים: בחורי ישיבה פוצו ב-50,000 ש"ח לאחר ששוטרת נגעה בהם בכתף וסגרה את דלת החדר בכוונה שיעברו על איסור יחוד • עו"ד איתמר בן גביר שייצג את השניים: "בחורי ישיבות צריכים לדעת שהם מוגנים ושלא ניתן לפגוע באמונתם"

אלי שלזינגר, ל' שבט תש"פ 25/02/2020 14:33

איסור ייחוד הפגנת הפלג הירושלמי בירושלים הפגנת הפלג הירושלמי בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פיצוי חסר תקדים לשני בחורי ישיבה ששוטרת פגעה בהם בכוונה. המקרה ארע במהלך הפגנה של הפלג הירושלמי שנערכה בשנת 2017, בה נעצרו עשרות בחורי ישיבה בבני ברק. הם הובאו לתחנת המשטרה בבני ברק וסירבו להזדהות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בשלב מסוים, הגיעה לחצר שוטרת שאיימה על השניים - שאם לא יזדהו היא תיגע בהם. לאחר שהם המשיכו לעמוד בסירובם, ואמרו לה כי הרבנים הורו להם לא להזדהות, השוטרת לקחה את אחד מהם ונגעה בו בכתפו, הכניסה אותו לחדר חקירות ואיימה עליו שאם לא יזדהה היא תאלץ לסגור את הדלת.

הצעיר התחנן על נפשו והסביר לה שמדובר באיסור חמור של ייחוד, אולם השוטרת סגרה את הדלת ואף כפתה עליו לערוך טביעות אצבעות, עד שנשבר והסכים למסור את שמו. גם הבחור השני הועבר לטיפולה של השוטרת שהכניסה אותו לחדר, צחקקה ונגעה בו.

השניים הגישו כתב תביעה באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, כאשר בכתב ההגנה השוטרת טענה שהיא היתה חייבת לסגור את הדלת כדי שבחורי הישיבה לא יברחו. בדיון שנערך הביא בן גביר עדה, עורכת דין שהיתה במסדרון וראתה שהשוטרת נוגעת בצעירים בצורה מכוונת.

בנסיבות אלה, כך נודע ל'בחדרי חרדים', עוד לפני שנערך דיון, הסכימה המשטרה לשלם פיצוי והשופט הורה למשטרה לשלם 50,000 ש"ח אלף שקלים ובמקביל נפתח הליך נגד השוטרת.

עו"ד בן גביר מסר ל'בחדרי חרדים' בתגובה כי "מדובר בתקדים חשוב שנועד להגן על ציבור שלעיתים יש מי שחש בנוח לתקוף אותו במחשבה שלא ישלם על כך. לא יתכן ששוטרים במדינת ישראל יחשבו שהם מעל החוק ויתנהגו כעבריינים. בחורי ישיבות צריכים לדעת שהם מוגנים ושלא ניתן לפגוע באמונתם".

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות מעצרם של סרבני גיוס בשנת 2017, מאות מפגינים הפרו במקום את הסדר הציבורי באזור. המפגינים שכבו על הכביש משני צדדיו, חסמו נתיבי תעבורה וסיכנו חיי אדם. משטרת ישראל כמי שאמונה על שמירת הסדר הציבורי ושלום הציבור נדרשה להשיב את הסדר הציבורי על כנו ולכן עצרו השוטרים את המתפרעים".

עוד ביקשו להדגיש: "לצד ביצוע כלל משימות אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, שוטרי ושוטרות משטרת ישראל מונחים להקפיד על שמירת כבודם וכיבוד אמונתם של חשודים ועצורים באשר הם, גם אל מול ניסיונות אינספור להכשילם ולעיתים קרובות אף אלימות מילולית ופיזית פסולה המופנית כלפיהם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. צריך להשאיר את בן גביר רק בתחום המשפט  

  מירב

  • הוא לא הבוס 

   שי ניצן

 2. אשריך בן גביר  (ל”ת)


  • אשרך בן גביר 

   מנדלבליט

 3. סחטנות וחילול שם שמים  

  פופ

  • והקב"ה רצה שהבחורים ינצחו !!!!!!!! (ל”ת)


 4. עצניקים מפגרים  (ל”ת)


  • שים קרח ותלחץ כל הלילה זה יעבור לך (ל”ת)

   יענקוש

 5. כל הכבוד לך בן גביר קידוש השם.  (ל”ת)

  חיה

 6. עו''ד תותח  

  עצניק מההפגנות

 7. ובכמה הם מפצים את רבבות האנשים שאיחרו בגללם לעבודה,  


  • ובכמה דגל מפצים אותי על החסימה של בני ברק ביום ראשון הקרוב???? (ל”ת)

   יענקוש

 8. פיצוצים מגיע להם לא פיצויים!  (ל”ת)

  יוסי

 9. 2 שאלות  


 10. אין על איתמר, משנה את מה שכולם חולמים לשנות ורק מדברים  (ל”ת)

  יויו

 11. בן גביר תמיד מצליח בבתי המשפט  

  שמפניה

 12. בן גביר תמיד מצליח בבתי המשפט  

  שמפניה

;