1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

דיילת מטיסת הקוריאנים נדבקה בקורונה

הרשויות בקוריאה הדרומית וחברת "קוריאן אייר" מדווחים כי דיילת שהייתה על הטיסה עם הצליינים שטיילו בישראל וחלקם אובחנו כחולים בקורונה, נדבקה אף היא בנגיף • כזכור, 39 צליינים מדרום קוריאה ביקרו בישראל, ו-29 מהם אובחנו כנשאים של הנגיף לאחר שחזרו לארצם • לא ברור אם היא הדביקה את הקבוצה או שהם הדביקו אותה

קובי בורנשטיין, ל' שבט תש"פ 25/02/2020 15:42

29 תיירים אובחנו כחולים מטיילים בונציה עם מסכות מטיילים בונציה עם מסכות צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרשויות בקוריאה הדרומית וחברת "קוריאן אייר", אישרו היום (שלישי) שדיילת שהייתה על הטיסה עם הצליינים שטיילו בישראל וחלקם אובחנו כחולים בקורונה, נדבקה אף היא בנגיף. לא ברור אם היא הדביקה את הקבוצה או שהם הדביקו אותה. בתוך כך, עודכן מספר הצליינים הקוריאנים שנדבקו בנגיף ל-29.

על פי הדיווחים, הדיילת החולה המריאה בהמשך מסיאול ללוס אנג'לס ב-19 בפברואר, ובטיסה חזרה לסיאול פיתחה תסמינים. עם הגיעה למדינה היא הועברה לבית חולים מקומי, שם אובחנה כחולה בנגיף. 

כזכור, 39 צליינים מדרום קוריאה ביקרו בישראל, ו-29 מהם אובחנו כנשאים של הנגיף לאחר שחזרו לארצם. בדרום קוריאה נשמעו טענות כי אחד מחברי הקבוצה פיתח תסמינים כבר בדרכו מתל אביב לסיאול, אולם הוא נבדק כעבור שבוע בלבד. הקבוצה והמארגנים היו מודעים מראש לנגיף, והתיירים צוידו במסכות ועברו בדיקות חום תכופות.

בעקבות כך, רה"מ נתניהו הנחה להחזיר לארצם את 1,700 התיירים מדרום קוריאה השוהים בארץ, ועד אז הם נמצאים בבידוד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.