1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

תיעוד מרהיב: הרב הראשי חילק לילדים פרסי עידוד

עשרות אבות עם בניהם בלימוד שבועי מרומם כמידי שבוע גודשים את בית הכנסת המרכזי במוסקבה. השבוע חילק רבה הראשי של רוסיה פרסים לילדים. צפו בתיעוד

 

משה ויסברג, ל' שבט תש"פ 25/02/2020 17:35

האבות לומדים עם הבנים חלוקת פרסים לילדי אבות ובנים במוסקבה חלוקת פרסים לילדי אבות ובנים במוסקבה צילום: לוי נאזרוב

במוצאי שבת קודש פרשת משפטים - שקלים, זכו ילדי תוכנית הלימוד השבועי "אבות ובנים" במוסקבה, לביקור מרומם של כבוד רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שהגיע לעמוד מקרוב על סדרי הלימוד, בהם משתתפים מאות ילדים והוריהם, מכל גווני הקשת היהודית בבירת רוסיה.

התוכנית מאורגנת על-ידי הנהלת בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה, במסגרת הפעילות המושקעת שהגבאים מפעילים למען ילדי בית הכנסת במשך כל ימות השנה, ובמיוחד בשבתות ובחגים, בהם מתקיימות 'חברת תפילה' ו'חברת תהלים', והילדים מעוררים התרגשות רבה בקרב המוני המתפללים הגודשים את בית הכנסת הגדול, בראותם את ישיבתם המסודרת ואת קולם המתוק של תינוקות של בית רבן באמירת אמן יהא שמיה רבא ומזמורי תהלים.

לאחר שנשא דברי חיזוק להורים והילדים, עבר הרב הראשי, יחד המחנך הרב ישעיהו גרוס - המסור בכל מאודו לפרויקט 'אבות ובנים', בין האבות והבנים הנרגשים, שהוזמנו אל קדמת בית הכנסת לקבלת שי הוקרה אישי, כעידוד לשקידתם בתורה, וברכה להצלחה בלימוד מתוך שמחה ובריאות.

בימים אלו, שוקדים הגבאים על מעמד "ברכת האילנות", שייערך בע"ה בחול המועד פסח לילדי מוסקבה, בגן הבוטני העתיק של רוסיה.

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.