1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שר הבריאות הגרמני: "מגיפת קורונה פרצה במדינה"

מקרים ראשונים של קורונה התגלו ביממה האחרונה בגרמניה, לבנון, פקיסטן, יוון, ברזיל, צפון מקדוניה, ורוסיה | שר הבריאות הגרמני נשמע עובד עצות: "לא ניתן לעקוב אחרי כל הידבקויות מהנגיף במדינה. ביה"ח והעובדים צריכים לבחון מחדש את התכנון לטיפול בנגיף"

קובי בורנשטיין, א' אדר תש"פ 26/02/2020 21:10

ממשיכה להתפשט בעולם pixabay pixabay

שר הבריאות של גרמניה, ינס שפאן, אמר היום (רביעי) כי גרמניה נמצאת בתחילה של התפשטות מגפת הקורונה במדינה.

לדברי שפאן: "אנו עומדים בפני תחילתה של מגיפת קורונה במדינה. לא ניתן לעקוב אחרי כל הידבקויות מהנגיף במדינה. בית החולים והעובדים צריכים לבחון מחדש את התכנון לטיפול בנגיף".

בתוך כך, מקרים ראשונים של קורונה התגלו גם בלבנון, פקיסטן, יוון, ברזיל, צפון מקדוניה, ורוסיה.

בעקבות כך, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול כל נסיעה לא הכרחית לחו"ל.

אמש דיווחנו כי דיפלומטים ישראלים בכירים ביפן נמצאים בבידוד ביתי לאחר שליוו את קבוצת הישראלים שירדו מ"ספינת הקורונה" ועלו למטוס שהשיב אותם לישראל. 11 הנוסעים הישראלים שחזרו לארץ קיבלו תוצאות שליליות שלפיהן אינם נושאים את הנגיף, ובשל כך הורשו ככל הנראה הדיפלומטים ללוות אותם. כך פורסם בישראל היום.

אולם לאחר שהתברר כי שניים מהישראלים שהיו על הספינה אובחנו כנושאים את הנגיף, הוכנסו הבכירים הדיפלומטים ועובדים מקומיים נוספים שהיו עימם לבידוד. עד כה לא ברור האם מישהו במשלחת מטעם שגרירות ישראל ביפן נדבק בקורונה, אך במטרה להימנע ממקרה שכזה, הוחלט שיוכנסו לבידוד בטוקיו.

במקביל, כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', הבוקר שוחררה מבית החולים ביפן רחל ביטון, אחת מארבעת הישראלים שנדבקו בנגיף. שלושת הישראלים האחרים עדיין נושאים את הנגיף ומאושפזים בבתי החולים ביפן, אך מצבם הכללי מוגדר טוב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.