1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

פייסבוק מודה: הפחתנו חשיפה לבן גביר

פייסבוק מודה: הפחתנו במכוון את כמות החשיפה בדף של איתמר בן גביר • בן גביר בתגובה: "בפייסבוק חוששים מכניסה של עוצמה יהודית לכנסת"

אלי שלזינגר, ג' אדר תש"פ 28/02/2020 10:05

"חוששים שעוצמה תיכנס לכנסת" איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

חברת פייסבוק הודתה אמש (חמישי) בתשובה שהגישה לשופט ניל הנדל, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת, כי היא הפחיתה במכוון את כמות נתוני החשיפה בדף הפייסבוק של יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר.

במהלך השבוע האחרון, הבחינו בעוצמה יהודית כי נתוני החשיפה בחשבון הפייסבוק של עו"ד איתמר בן גביר הולכים ופוחתים. מבדיקה שנערכה יחד עם איש מקצוע המומחה לרשתות חברתיות, עלה כי המידע אכן נכון.

בעקבות כך, עתרה עוצמה יהודית לועדת הבחירות בדרישה להורות לפייסבוק לחשוף אם היא אכן מפחיתה את כמות החשיפה של הדף בפועל לאנשים, כאשר ככל שבפייסבוק אכן פועלים כך, מבקשים בעוצמה יהודית בעתירתם מהשופט הנדל להורות לפייסבוק לחדול מהתערבות בבחירות ולא לפגוע בכמות החשיפה בדף של בן גביר.

בתשובה שהגישה פייסבוק לועדת הבחירות, מודה פייסבוק כי היא אכן מפחיתה את כמות החשיפה בדף של בן גביר, ותולה זאת בפרסומים שפרסם בן גביר בעבר בהם מוזכרים ומופיעים הרב כהנא ובנצי גופשטיין, כאשר איזכורם מהווה לטענת פייסבוק "הפרה של כללי השימוש" ברשת החברתית.

עו"ד איתמר בן גביר מוסר בתגובה לדברים: "בפייסבוק יכולים להמשיך לספר לנו סיפורים, כאשר ברור שהם חוששים מדבר אחד: כניסה של עוצמה יהודית לכנסת תביא להקמת ממשלת ימין חזקה שתיישם מדיניות ימין לא רק בדיבורים אלא גם במעשים. אני מקווה שהשופט הנדל יעשה צדק ויורה לפייסבוק לחדול מההתערבות הבוטה שלה בבחירות, וככל שזה לא יקרה נשקול ערעור לבית המשפט העליון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.