1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

פרטים חדשים: הרב שהקליט והקשר לביקור נתניהו בישיבה

סערת הקלטות יועצו של גנץ שהביאו לפיטוריו וגרמו נזק תדמיתי למפלגת 'כחול לבן', לא יורדת מסדר היום וגם בשעות אלו - לפני כניסת שבת, מתבררים פרטים נוספים סביב הפרשייה

דביר כהן, ג' אדר תש"פ 28/02/2020 15:16

ניסה לקבל אישור לפרסם וסורב הרב גיא חבורה עם ראש הממשלה השבוע הרב גיא חבורה עם ראש הממשלה השבוע צילום: בחדרי חרדים

פרטים חדשים המתפרסמים כעת על פרשיית הקלטותיו של ישראל בכר, יועצו של יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ, שופכים מעט אור על הפרשה שמסעירה את המערכת הפוליטית.

מי שהקליט לכאורה ועל פי החשד את בכר, הוא הרב גיא חבורה, מקורב לעו"ד עמית חדד, פרקליטו של רה"מ בנימין נתניהו.

על פי הפרסום של עקיבא וייס ב'כאן חדשות', הרב חבורה ניסה במשך כשבוע להשיג את תמיכתם של האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא והגר"ח קנייבסקי לפרסום ההקלטות, אך ללא הועיל.

אמש (חמישי) הגיע יענקי קנייבסקי, נכדו של הגר"ח, לפגישה עם נתניהו במעון ראש הממשלה בבלפור בירושלים. אולם, קנייבסקי אמר ל'כאן חדשות' כי הוא "לא דיבר מעולם עם רה"מ על הנושא".

לאחר שנואש הרב חבורה, לקבל את תמיכתם של הרבנים, הוא פנה ליועץ ישראל בכר בעצמו וניסה לשכנע אותו לפרסם את ההקלטות "למען עם ישראל". בכר סירב כמובן.

יומיים קודם לכן ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת 'תורה והוראה' בתל אביב, יחד עם הרב חבורה. הרב חבורה ערך לו שם "תיקון" ותפילה בכדי שיגיע ל-61 מנדטים הנכספים.

כזכור, אמש (חמישי) פורסמה ב'חדשות 12' הקלטה של יועצו של בני גנץ - ישראל בכר, בה הוא מצטט את ח"כ עומר ינקלביץ' שאומרת כי גנץ הינו "טיפש, אפש מאופס, שלא ראוי להיות ראש ממשלה". הוא עצמו התבטא כי הוא "סכנה לעם ישראל" וכי "אין לו אומץ לתקוף באיראן".

לאחר פרסום ההקלטות טען בכר כי דבריו הוצאו מהקשרם וכי נטמנה לו מלכודת, אולם ב'כחול לבן' החליטו לסיים את ההתקשרות עמו לאלתר.

עמית סגל שחשף את הקלטת ב'ערוץ 12', מעדכן כי אורכה של השיחה - שעתיים וחצי.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה שבטוח היא שגנץ מסוכן לישראל  (ל”ת)


  2. אם זה נכון שכך היה יש בזה חילול ה' נורא  


    • מאיפוא אתה יודע? צורבא דרבנן שכמוך? (ל”ת)

      שחורי

;