1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

התחזו לחברה לאיתור 'כספים אבודים' ופדו פנסיות של מיליונים

לפני כשבועיים, הוגשו תלונות במחלק ההונאה של משטרת ירושלים, לפיהן פנה אל המתלוננים אדם שהציג עצמו כבעל חברה לאיתור כספים אבודים, לאחר שרכש את אמונם, הצליח להוציא מהם את פרטיהם האישיים לרבות מידע ותצלומים נוספים הנדרשים לו על מנת לבצע עבורם את הבדיקה ואיתור כספיהם | הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו החוקרים על משרדי החברה של החשודים בני 31-33 תושבי הדרום ועצרו אותם לחקירה

אלי שלזינגר, ז' אדר תש"פ 03/03/2020 22:35

מרמה, זיוף והלבנת הון המשטרה בחיפוש במשרד המשטרה בחיפוש במשרד צילום: דוברות המשטרה

חשד: התחזו לחברה לאיתור 'כספים אבודים', פדו במרמה את כספי הפנסיה של קורבנותיהם בסכום מצטבר של מעל 2 מיליון שקלים, עבורם דרשו שכר טרחה בגובה מאות אלפי שקלים אותם שלשלו לכיסם.

לפני כשבועיים, הוגשו תלונות במחלק ההונאה של משטרת ירושלים, לפיהן פנה אל המתלוננים אדם שהציג עצמו כבעל חברה לאיתור כספים אבודים, לאחר שרכש את אמונם, הצליח להוציא מהם את פרטיהם האישיים לרבות מידע ותצלומים נוספים הנדרשים לו על מנת לבצע עבורם את הבדיקה ואיתור כספיהם.

כעבור מספר ימים, פנה אליהם שוב החשוד בטענה כי איתר עבורם את הכספים והם נכנסו לחשבונות הבנק הפרטיים, ועבורם דרש מהם שכר טרחה העומד על 20-30 אחוז מהסכום 'שאיתר עבורם והשיב להם' - בשלב זה התברר למתלוננים כי מדובר בכספי הפנסיה שלהם.

חוקרי המשטרה הצליחו במהלך החקירה הסמויה שנוהלה עד כה, לגבש את שיטת פעולתם של שני חשודים שפעלו יחד, לפיה, באמצעות פרסומים באתרים וברשתות החברתיות נהגו לאתר את קורבנותיהם, ולאחר שכאמור רכשו את אמונם לביצוע הבדיקה, על פי החשד זייפו מסמכים בחתימת 'המעסיק' המעידים על סיום העסקה של העובד, ובאמצעותם פנו לקרן הפנסיה הרלוונטית על מנת לפדות את הכספים, כל זאת תוך שהם מציגים בפני הקורבנות כי מדובר בכספים אבודים אותם 'הצליחו' לאתר עבורם.

הפשיטה על המשרדים. צפו בדבריו של רפ"ק אייזק סימון. צילום: דוברות המשטרה

בשלב זה, לאחר שהבחינו להפתעתם המתלוננים בכספים שנכנסו לחשבונם, נדרשו להעביר את שכר הטרחה - על פי החשד, בדרך פעולה זו, הותירו החשודים את המתלוננים עם פחות ממחצית מכספי הפנסיה אותם צברו לאורך השנים ופגעו בהם קשות מבחינה כלכלית.

הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו החוקרים על משרדי החברה של החשודים בני 31-33 תושבי הדרום ועצרו אותם לחקירה, בחשד לקבלת דבר במרמה, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, הלבנת הון ועבירות נוספות.

בחיפוש נתפסו מסמכים, מחשבים, התקני מדיה והמחאות בסכומים גבוהים. בנוסף, החוקרים הקפיאו את חשבונותיהם של החשודים ותפסו נכסים ורכוש במטרה לאתר את כספי המתלוננים, ולנסות לצמצם את הפגיעה בהם.

מחר (רביעי) יובאו החשודים בפני בית המשפט לדיון בעניינם. ראש יחידת ההונאה של משטרת ירושלים רב-פקד אייזיק סימון קורא למי שחושב שנפגע מדפוס פעולה דומה או באופן ישיר מהחשודים, לפנות בהקדם לתחנת המשטרה ולהגיש תלונתו.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נו, מרקשים ברברים מהדרום  

  מרוקוסכין

  • עוד עבריין מקלדת.. 

   גועל נפש

 2. פרופורציה  

  אחד הגיוני

;