1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

גיא פלג נגד הליכוד: מוסר כפול מול הח"כים הערבים

חבר הכנסת מהליכוד הכחיש את טענת פלג כי פעל להשיג תמיכה מהח"כים של הרשימה המשותפת: "עילה לתביעת דיבה" • כינה את המפלגה הערבית "אנטי־ציונית"

קובי עוזיאלי, י' אדר תש"פ 06/03/2020 11:36

"עילה לתביעת דיבה" גיא פלג/מיקי זוהר גיא פלג/מיקי זוהר צילום: אבשלום ששוני/אוליבר פיטוסי, פלאש 90

שלושה ימים עברו מאז שיצאו אזרחי ישראל לבחירות בפעם השלישית ברציפות בשנה, אך גם הפעם נדמה שאין הכרעה חד-משמעית. גוש הימין עומד על 58 מנדטים בעוד גוש המרכז-שמאל עומד על 55 מנדטים, ולשון המאזניים נשארת אביגדור ליברמן ('ישראל ביתנו') עם 7 מנדטים שיכריעו את הכף להרכבת הממשלה. חבר הכנסת מיקי זוהר (הליכוד) שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג בתוכניתם ברדיו 103fm, התייחס לניסיונות לקדם חוק שימנע מבנימין נתניהו להרכיב ממשלה והבהיר את כוונתו לגבי שיתוף פעולה עם הערבים.

בפתח דבריו אמר חבר הכנסת כי "אנחנו כבר מורגלים שבצד השני מוכנים לשנות את כל הכללים ולהגיד כל הזמן שהם בעד העקרונות המשפטיים והמערכות המשפטיות, אבל אף פעם לא לפעול לפי אמות המידה שעקרונות משפטיים ומערכות משפטיות מצפות", והוסיף: "זה עצוב".

ניסים משעל סיפר כי בשנת 2008 הוא ישב בכנסת בזמן שנתניהו הצביע עבור יוזמה שלפיה ראש ממשלה עם כתבי אישום לא יוכל לכהן בתקופה שבה אהוד אולמרט היה ראש הממשלה. הוא תהה כיצד ייתכן שנתניהו תמך ביוזמה זו בעבר ואילו כעת טוען שמדובר בחתירה תחת הדמוקרטיה. על כך השיב זוהר: "ב-2008 נתניהו עדיין האמין שהמערכת המשפטית לעולם לא תנסה לתפור לו תיק".

אז מה השתנה? לדבריו, "במקרה של נתניהו, אחרי שראינו את התנהלות החקירות כנגדו, את הדרך שפעלו, אחרי שהבנו מה מנסים לעשות עם המצאת רף חדש של עבירת שוחד, שנקרא 'סיקור חיובי', מה שלא היה אף פעם במדינת ישראל – האמון ירד".

גיא פלג פנה לחבר הכנסת וטען שמפלגת הליכוד מעבירה מסרים כפולים בכל נושא הישיבה המשותפת עם הערבים, שהרי נתניהו הזהיר לא פעם את ציבור בוחריו מחבירה לרשימה המשותפת ואילו אתמול בריאיון שקיים זוהר ב'חדשות 12' נשמע שהוא קורא להקמת קואליציה עם אחמד טיבי. חבר הכנסת זוהר התריע: "מה שאמרת עכשיו מאפשר לי להגיש נגדך תביעת דיבה, זה לא נאמר על ידי ואפילו לא דומה למה שאמרתי".

והסביר: "אני עומד על עמדתי שהרשימה המשותפת היא לא פרטנר, אמרתי את זה גם אתמול בריאיון, משום שהיא מפלגה אנטי ציונית ונגד העקרונות של מדינת ישראל". אך ציין: "הציבור הערבי הוא ציבור לגיטימי, ציבור שאנחנו חייבים לחבק, לאמץ ולהשיג תמיכה מהציבור הזה. לא במצב שבו הם תומכים במשותפת אלא לשכנע אותם שיפסיקו לתמוך במשותפת ויתמכו דווקא בנו".

פלג הזכיר לחבר הכנסת כי בעבר יו"ר הליכוד בנימין נתניהו הזהיר את ציבור בוחריו מפניו נהירת הערבים לקלפיות. זוהר הודה כי זו הייתה "טעות, משפט שלא היה צריך להיאמר על ידו והוא התנצל עליו". לדעתו, "זה המשפט שנתן את הקרקע הפורייה לאחמד טיבי וחבריו להסית נגד הליכוד ונגד נתניהו ולהפוך אותנו לאויבי המגזר הערבי".

וסיכם: "המגזר הערבי הוא מגזר לדעתי מאוד חשוב בחברה הישראלית, אנחנו צריכים לעשות למענו. אגב, אנחנו עושים למענו ובעצם היחידים שעושים למענו. אחמד טיבי ואיימן עודה עושים כל הזמן למען אבו מאזן, לפעמים גם למען החמאס ולמען הרשות הפלסטינית. הם לא עושים למען אזרחי ישראל הערבים ואם הם עושים זה מעט מאוד. את רוב העשייה אנחנו עושים ובסוף מי שמקבל את הקרדיט זה אחמד טיבי וחבריו".

עריכה: עופרי גליכמן, רדיו 103FM
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;