1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

כך מתמודדים ברשת הגנים של אגו"י עם הנגיף

אין כניסה לקורונה: רשת גני הילדים של אגודת ישראל לא נשארת מאחור ומתמגנת מפנמי הנגיך המאיים. ברשת התקינו מערכות לחיטוי ידיים

אלי שלזינגר, י"ב אדר תש"פ 08/03/2020 12:02
תגיות:

בהלת הקורונה נערכים לנגיף בגני אגודת ישראל נערכים לנגיף בגני אגודת ישראל צילום: באדיבות המצלם

הורים שהגיעו הבוקר עם ילדיהם לגני הילדים של אגודת ישראל הופתעו לגלות מתקן חדש לחיטוי ידיים באמצעות אלכוהול ג'ל בכניסה לגן. "הורים ומבקרים נכבדים", נכתב בשלט שצורף למתקן, "נא לחטא את הידיים לפני הכניסה לגן. בברכת והסירותי מחלה מקרבך, הנהלת רשת הגנים".

בימים אלו, בהוראת המנכ"ל, אנשי התחזוקה של רשת הגנים מתקינים מערכות לחיטוי ידיים בכניסה לגני הילדים. "בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל, החלטנו להציב בגני הילדים מתקנים לחיטוי ידיים במטרה לשמור על היגיינה בגני הילדים ולהגביר את המודעות בנושא הזהירות הנדרשת בימים אלו בתחום ההיגיינה והניקיון", מסביר מנכ"ל הרשת, הרב ישראל גולומב.

"בימים אלו אנו מחדדים את הנחיות הניקיון וההיגיינה בקרב הצוותים בגני הילדים, עוקבים בדריכות אחרי הוראות השעה של משרד הבריאות ופועלים לפיהן", מוסיף הרב גולומב. "אנו נערכים למקרה שחלק מהילדים או צוותי ההוראה יאלצו להיכנס לבידוד".

ההחלטה להציב מתקנים לחיטוי ידיים בכניסה לגני הילדים מגיעה בעקבות מנשר משרד הבריאות ובו המלצות כיצד להקטין את הסיכוי להידבקות בנגיף קורונה. "מומלץ לשטוף ידיים עם סבון ומים לעתים קרובות. לפני ואחרי האוכל וטיפול במזון, לאחר יציאה מהשירותים, לאחר מגע עם הפרשות, לאחר שיעור ועיטוש ולאחר מגע עם טישו משומש".

כעת, ברשת הגנים מצפים לשיתוף פעולה מצד ההורים לשימוש קבוע במתקן בכניסה לגן וכן להקפיד על שאר ההנחיות של משרד הבריאות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.