י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
מעל 100 ייכנסו לבידוד

במשפחה אחת: אובחנו ארבעה חולי קורונה

בסיומה של ישיבת חירום שכינס ראש מועצת שומרון הוחלט: מעל 100 ייכנסו לבידוד מתוכם 33 פעוטות • דגן: "המועצה והקהילה בשומרון יסייעו בתקופה הלא פשוטה"

במשפחה אחת: אובחנו ארבעה חולי קורונה
הדלת שמפרידה בין המבודדים ביישוב לעולם שבחוץ צילום: באדיבות המצלם

אתמול נבדקו בני משפחתו (אשתו וילדיו) של עובד מד"א שחלה בקורונה. כולם (4) אובחנו כחולים מלבד בתו והועברו לטיפול בתנאי בידוד בתל השומר. המשפחה מתגוררת ביישוב עינב שבשומרון. אם המשפחה היא מטפלת במעון בישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כינס במהלך הלילה ישיבת חירום ביישוב עם הצוות המקצועי של המועצה והנהגת הישוב לבחינת ההשלכות. במהלך ישיבת החירום שוחח דגן עם סגן מנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אודי קמינר.

בתיאום עם משרד הבריאות יצא הבוקר מכתב לתושבים המסביר את המצב המורכב ומבקש ממי שהיה במגע עם בני המשפחה, כולל כל כיתת המעון הכוללת כ 33 פעוטות וכלל המטפלות להכנס לבידוד. משרד הבריאות ביקש לדעת מי מהישוב שהה בחו"ל לפני ה 20.2 כדי לזהות את מקור ההדבקה.

עד לרגע זה נכנסו כ 100 מבני הישוב לבידוד והמספר צפוי לעלות . הוחלט בהתייעצות עם רב הישוב לבטל את כל אירועי פורים בישוב אולם לאפשר לשאר המוסדות לפעול כרגיל

"אנחנו מצויים במצב מורכב ועדין וימים קשים עוד לפנינו", אומר דגן, "אנחנו פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב בכסי לפעול מצד אחד למען בריאות הקהילה ומהצד השני תוך התחשבות במרקם החיים של הבריאים וסיוע למבודדים".

יו"ר הישוב חיים וויס: "היישוב ענב מתמודד מאז יום ראשון בערב עם אירוע חירום משמעותי מאוד, כאשר מספר בני משפחה מקהילתנו אובחנו כנשאים של נגיף הקורונה. עם קבלת האבחון נפתח חמ״ל חירום הכולל צוותים מקצועיים של היישוב יחד עם מועצה אזורית שומרון. היישוב ענב ידוע בחוסנו הקהילתי וביכולתו להתמודד עם אירועים מורכבים. אנו מאמינים שגם באירוע זה נדע להתמודד באופן מיטבי. אנו עושים ככל שביכולתנו לתת את המענה הטוב ביותר עבור התושבים תוך הקפדה על כלל ההנחיות של גורמי המקצוע. פורים שמח ובשורות טובות".

קורונה עינב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד