ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
בג"ץ ראשון בנושא הנגיף

נזקי הקורונה - לפתחו של בית המשפט העליון

מתכונת יום כיפור: בשל ההתפתחויות וההשלכות של נגיף הקורונה על המשק - ההסתדרות הלאומית עתרה לבג"צ בדרישה לחייב את ישראל בתשלומים או פיצויים לטובת עובדים המועסקים בענפים שניזוקו משמעותית מהקורונה

נזקי הקורונה - לפתחו של בית המשפט העליון
בדיקת הקורונה בתחבורה צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ההסתדרות הלאומית עתרה הבוקר (רביעי) לבג"צ בבקשה להוצאת צו על תנאי שיחייב את ממשלת ישראל לכונן, בהתאם לסמכותה, מנגנון פיצוי ושיפוי הולם/ קרן תשלומים או פיצויים לטובת עובדים המועסקים בענפי התעופה, התיירות והשילוח אשר שכרם וזכויותיהם מכוח דיני העבודה נפגעו בשל משבר נגיף הקורונה.

ההכרזה כי ערב חג הפסח, נמל התעופה בן גוריון עבר לעבודה במתכונת יום הכיפורים והאיום הקיומי הממשי על פרנסת עשרות אלפי העובדים עקב התפרצות מגיפת הקורונה, רק מחזקת את דרישת ההסתדרות הלאומית מממשלת ישראל לעשות מעשה למען העובדים כאן ועכשיו.

לעתירת הלאומית הצטרפו גם ועדי העובדים בחברת איסתא ובישראייר אשר חרב הפיטורים ממש מונחת על צווארם.

ההסתדרות הלאומית מבקשת בעתירה להורות לממשלת ישראל להפסיק את מחדלה ולפעול לאלתר לסיוע ממשי לעשרות אלפי עובדים המועסקים בענפים האמורים ואשר נפגעים ישירות (ועוד יפגעו) כתוצאה ממדיניות הממשלה בהתמודדותה עם נגיף הקורונה. במסגרת זו, דורשת ההסתדרות מן המדינה להקצות את מלוא המשאבים המתאימים וההולמים לטובת כינון מנגנוני פיצוי בשווי מאות מיליוני שקלים לטובת העובדים ובהתחשב בעובדה כי כבר עתה קיימת תשתית חקיקתית וביצועית מתאימה לכך.

ההסתדרות הלאומית הדגישה כי: "על מדינת ישראל לדאוג להמשך העסקתם הרציפה של עשרות אלפי העובדים ולמנוע מצב בו נפלטים אותם עובדים משוק העבודה והופכים נטל על הציבור והמדינה – דבר שאף יביא לקריסת ענפי התיירות, השילוח והתעופה עצמם".

העתירה הוגשה על ידי עו"ד יאיר דוד ועו"ד נעמה אריעם ענתבי ממשרד עו"ד יאיר דוד וע"י רן קונפינו מנהל המחלקה המשפטית בהסתדרות הלאומית.

קורונה בג"ץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד