1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

בשמגר יחתימו משפחות; לוויות עד מאה איש

בבית הלוויות שמגר המיתולוגי בירושלים, שרוב הלוויות בבירה יוצאות ממנו, הודיעו כי משפחות הנפטרים יחתמו על מסמך התחייבות, שלא ישתתפו אנשים המחוייבים בבידוד והיא לא תכלול יותר מ-100 משתתפים

משה ויסברגט"ז אדר תש"פ 12/03/2020 23:05

בחזית המאבק בקורונה לוויה בשמגר בירושלים לוויה בשמגר בירושלים צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

בית הלוויות שמגר הפך בימים אלו למקום של חזית מאבק בקורונה, לאור החלטת משרד הבריאות והנהלים החדשים הקובעים הגבלה על מספר המשתתפים באירועים כולל לווית ל"ע. הוחלט בהנהלת חברה קדישא ומועצת בתי העלמין בשיתוף עם עיריית ירושלים, על צעד חריג הכולל מכתב התחייבות עליו נדרשים בני המשפחות לחתום ובו הם מתחייבים למנוע השתתפות של בני משפחה שאמורים להיות בבידוד בלוויות וכן למנוע השתתפות של יותר מ-100 איש כולל עובדי הקבורה במסע הלוויה. משפחה שלא תסכים לחתום על המכתב לא תוכל להשתמש בשירותי בית הלוויות.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין הרב צוריאל קריספל אמר בתגובה: "זו היא שעה קשה ולכן אנחנו נוקטים בצעדים קשים. אנחנו חייבים בכל הכוח להקפיד על הכללים. למרות הקושי הרב הנחנו להוציא את המסמך לחתימה. אני מודה לכל הגורמים השותפים לניהול בית הלוויות בראש ובראשונה לרב חיים איזנבך מנהל בית הלוויות ולעיריית ירושלים שעומדת ומסייעת לנו בכל הדרוש להפעלה של בית הלוויות בעת החרום שאנו נמצאים בה".

הרב יצחק גלבשטיין מנכ"ל חברה קדישא פרושים וחבר מועצת בתי העלמין מסר: "גם בימים עברו שהיו מגיפות הקפידו אנשי החברא קדישא להישמע לכללים והוראות של הרופאים ואנשי הבריאות וכך ננהג גם אנו".

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו: "אנחנו מחויבים בראש ובראשונה לבריאות הציבור. אלו ימים מיוחדים שדורשים צעדים מיוחדים. הדרך היחידה להבטיח שלא נדרדר חלילה למגיפה היא הקפדה מוחלטת על ההוראות גם במקרים שבהם יש קושי של בני משפחה וכדומה. ההוראה הזו נועדה להציל חיים ולכן נעמוד עליה שתבוצע בלי יוצא מן הכלל. זו שעת חרום ומי שלא יהיה מוכן לקחת אחריות לא יוכלו להשתמש בשירותי בית הלוויות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ואם המשפחה לא תחתום  

    שלומה

;