י' אייר התשפ"ד
18.05.2024
ארבעה נהרגו

כשלושה חודשים אחרי תאונת האוטובוס: הנהג הואשם

כשלושה חודשים לאחר התאונה הקטלנית שהתרחשו בערבו הראשון של חג החנוכה, נהג האוטובוס קו 947 בן ה-44 שהתנגש בתחנה וכתוצאה מכך נהרגו ארבעה נוסעים, הואשם בכמה עבירות

כשלושה חודשים אחרי תאונת האוטובוס: הנהג הואשם
אסון התנגשות האוטובוס בתחנה צילום: דוברות זק"א

פרקליטות מחוז מרכז הגישה אתמול (חמישי) כתב אישום נגד אלכסנדר לייבמן בן ה-44, נהג אוטובוס 'אגד', בגין גרימת מוות ברשלנות של ורוניקה פיליפ, היילי ויינברג, יוסף קהלני וברטה שוורץ ז"ל ונהיגה בקלות ראש או ברשלנות שגרמה לתאונת דרכים בה נחבל אדם (ריבוי עבירות).

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורך הדין דודי ענבר, עבד הנאשם כנהג אוטובוס בחברת 'אגד'. ב-22.12.19 (כ"ד כסליו תש"פ) בשעה 13:30 נהג הנאשם באוטובוס בקו 947 מכיוון חיפה לכיוון ירושלים, נסיעה שאמורה הייתה להימשך כשלוש שעות, אך התארכה והתעכבה. הנאשם הגיע לתחנת האוטובוסים המרכזית בירושלים רק בשעה 18:09 ומייד החל להעמיס נוסעים ולצאת לדרך חזרה מירושלים לחיפה – כל זאת מבלי שהקפיד על הפסקה, כמתחייב לפי תקנות התעבורה ולפי נהלי חברת "אגד".

בנוסף, באותו יום לא הקפיד הנאשם לשתות ולאכול בצורה סדירה.

בשעה 19:30 לערך נהג הנאשם בכביש 40 מכיוון דרום לצפון. בהתקרבו לקילומטר 283 נסע הנאשם בנתיב הימני ביותר, לכיוון ישר, מבין שלושת נתיבים, סטה שמאלה לנתיב השמאלי ביותר, שמיועד לפניה שמאלה בלבד, וחזר וסטה ימינה לנתיב הימני ביותר.

מייד לאחר מכן עבר הנאשם את השול הימני, עלה על המדרכה ופגע בתחנת אוטובוס, שאינה נמנית על תחנות קו 947. כתוצאה מהפגיעה חדר גג התחנה אל חלקו הקדמי-ימני של האוטובוס, גרם למותם של ארבעה נוסעים ולפציעתם של כעשרה נוסעים נוספים.

בכתב האישום ביקשה הפרקליטות לפסול את רישיון הנהיגה של לייבמן עד תום ההליכים.  

אסון התנגשות האוטובוס בתחנה אלכסנדר לייבמן כתב אישום תאונה קטלנית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד