י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024
אוכפים את הצו

קורונה בחקירה: 20 תיקים פלילים, 300 בתי עסק נבדקו, אולם נסגר

המשטרה פתחה למעלה מ-20 חקירות פליליות נגד מפרי צו הבידוד ברחבי הארץ • בליל שבת נבדקו כ-300 בתי עסק ונגד 6 מהם שהפרו את ההנחיות - ננקטו פעולות אכיפה • שלושה בעלי עסקים שאצלם נרשמו הפרות משמעותיות וחריגות זומנו לשימוע במשטרה • צו סגירה לאולם בו חגגו 300 איש

קורונה בחקירה: 20 תיקים פלילים, 300 בתי עסק נבדקו, אולם נסגר
מחטאים חנויות בהן שהו חולי קורונה צילום: Ail Ahmed/Flash90

המאבק הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל: נמשכת פעילות משטרת ישראל לסיוע למשרד הבריאות באכיפת הפרות צווי בידוד ואיסור התקהלות.

בליל שבת נבדקו כ-300 בתי עסק, אולמות, פאבים, מועדונים, מסעדות וכיו"ב, לוודא ששומרים על מניעת התקהלות של מעל 100 אנשים. נגד 6 בתי עסק שהפרו את ההנחיות ננקטו פעולות אכיפה, בחלק מהמקרים הקהל פוזר מהמקום. שלושה בעלי עסקים שאצלם נרשמו הפרות משמעותיות וחריגות זומנו לשימוע במשטרה. בנוסף הוצא במשטרה צו סגירה למשך 21 ימים, כנגד אולם אירועים באזור המשולש בו השתתפו 300 אנשים.

בפעילות יזומה וממוקדת של משטרת ישראל שבוצעה אמש (ליל שישי, 13.03.20) בוצעו ביקורים ובקרות בבתי עסק רבים ברחבי הארץ לצורך מניעת התקהלות של מעל 100 איש, בהתאם להנחיות ולצו בריאות העם שהוצא בנושא ע"י משרד הבריאות. במהלך הפעילות ביצעה המשטרה בקרות יזומות ב-296 אולמות אירועים, פאבים, מועדונים, מסעדות וכיו"ב.

מרבית בעלי העסקים שנבדקו עמדו בהנחיות של משרד הבריאות וקיימו את הצו כלשונו. כנגד 6 בתי עסק שהפרו את ההנחיות ברחבי הארץ, ננקטו פעולות אכיפה ובחלק מהמקרים הקהל פוזר מהמקום. שלושה בעלי עסקים שאצלם נרשמו הפרות משמעותיות וחריגות זומנו לשימוע במשטרה.

בנוסף היום הוצא במשטרה צו סגירה למשך 21 ימים, כנגד אולם אירועים באזור ישובי המשולש כיוון שערך אירוע ובו השתתפו כ-300 אנשים וזאת בניגוד לצו בריאות העם האוסר התכנסות של מעל 100 אנשים. בנוסף נמצא כי העסק פועל ללא רישיון עסק ונפתח נגדו חקירה במשטרה.

גם במהלך הלילה, תקיים משטרת ישראל מבצע נוסף שבמהלכו יבוצעו ביקורים בבתי העסק השונים לצורך פיקוח ובקרה בדבר קיומו של צו הבריאות. בתוך כך, כוח משימה מיוחד שהוקם זה מכבר ומורכב משוטרי משטרת ישראל ופקחי משרד הבריאות, ממשיך כל העת בביצוע בקרות וביקורי בית יזומים רבים למבודדים על מנת לוודא את הימצאותם בבידוד. בנוסף הוקמו צוותים דומים במחוזות המשטרה השונים, כשכל צוות מבצע בגזרתו פעילות יזומה כלפי מי שחזר מחו"ל ולא דיווח כנדרש, זאת על מנת לוודא את הימצאותו בבידוד בהתאם להנחיות.

עד כה משטרת ישראל פתחה למעלה מ-20 חקירות פליליות בגין אירועים חריגים של מפרי צו הבידוד ברחבי הארץ.

המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומם משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. כמו כן, חל איסור מוחלט על הפצה ושרשור של מידע כוזב (Fake news) שכל תכליתו לזרוע בהלה בקרב הציבור. מידע רלוונטי ומוסמך, לרבות עדכונים והנחיות רשמיות, יופץ רק על ידי הגורמים המוסמכים לכך ובאתר משרד הבריאות.

קורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד