1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כך מתמודדים בבני ברק עם ההגבלות החדשות על הישיבות

קול התורה נמשך בעיר התורה: בפעילות עירונית מואצת שיבצה עיריית בני ברק את מוסדות התורה בעיר במתחמי בתי הספר להמשך הלימוד בהיכלי התורה - תוך שמירה על הוראות הבטיחות

אלי שלזינגר, כ' אדר תש"פ 16/03/2020 23:36

לא מבטלים תורה לימוד תורה לימוד תורה צילום: pixsabay

פעילות מורכבת של עיריית בני ברק להתמודדות עם הוראות הבריאות ומקסום השירותים לתושבי העיר: בפעילות עירונית מורכבת ומואצת, פעלה אתמול עיריית בני ברק לקיום הוראת מרנן ורבנן, להמשיך את שגרת עמל התורה בהיכלי הישיבות ומוסדות התורה וזאת תוך שמירה מירבית על הוראות הבטיחות המחייבות מניעת התקהלות ושמירה על מרחק גדול בין איש לרעהו.

במהלך יום האתמול, הורה ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין להשמיש את כלל מבני החינוך העירוניים ובכלל זה גני הילדים, מבני בתי הספר, התיכונים וכיתות הסמינרים, אולמות וחדרי שירות, בחלוקה מסודרת לפי ישיבות והיכלי התורה שבאזור.

בהתאם להנחיה זו, פעל אגף החינוך בראשות הרב יונתן ספרא מנהל האגף, לחלוקה ושיבוץ מסודר של מתחמי בתי הספר ומבני החינוך, להיכלי התורה והישיבות הגבוהות והישיבות לצעירים, כאשר בהתאם לצורך חולקו מתחמי הכיתות בהתאם לקרבה אזורית, בצעד שיאפשר לכלל מוסדות התורה להמשיך בשקידת התורה תוך הקפדה מלאה על הוראות הבריאות והנחיות משרדי הממשלה.

בתוך כך, הנחה ראש העיר את אגף ההכנסות על שורת הקלות לתושבי העיר לנוכח המצב ותמונת האי וודאות השוררת בארץ. כאשר תינתן ארכה של חודש בתשלום הדו-חודשי הקרוב של שובר הארנונה (חודשים 03-04) שמועד התשלום שלו היה עד ה15/4 ויוארך כעת בחודש נוסף עד ה-15/05, כאשר

בגין תקופה זו לא תיגבה ריבית והצמדה וההקלה הינה הן לעסקים והם למגורים.
בנוסף, לא יינקטו הלכי אכיפה חדשים, מנהלים או משפטיים בגין חובות ארנונה והיטל שמירה וזאת עד חג הפסח.

בנוסף, בהנחיית ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, שוקדות מחלקות התרבות יחד עם מחלקת קהילות וצעירים על שורת מיזמים חינוכיים וערכיים לימים אלו, מיזמים שיציעו תוכן חינוכי מפתיע ומרתק לכלל ילדי העיר, יחד עם פעילות תנועתית שתגיע לתושבי העיר עד הבית. הפרויקט שזכה לשם 'קורה-ונע', מייצר ציפייה רבה בקרב תושבי העיר, כאשר הוא מהווה עוגן חינוכי משמעותי לילדי העיר בקניית ערכי יסוד ושעות של לימוד ותוכן, יחד עם חוויה ואתגר שיעניקו בס"ד שעות של לימוד ורגיעה בעיצומם של ימי האי ודאות והדאגה.

ראש העיר הרב רובינשטיין אמר אמש כי "עיריית בני ברק פועלת בימים הללו על כלל זרועותיה על מנת לסייע לתושבי העיר לעבור את התקופה הנוכחית ברגיעה ובבטחה. לצד צעדי בטיחות מקיפים וניהול המערך העירוני בשעת חירום, אנו פועלים במאמץ רב על מנת לסייע לכלל ולפרט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;