1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. המעניינים ביותר

היולדת החרדית שנדבקה בקורונה: "תנו לי רק להחזיק אותו"

נשאית הקורונה תושבת קרית יערים טלזסטון, שילדה בן תחת מגבלות הבידוד ולכן תינוקה הופרד ממנה מיד עם לידתו, התראיינה הבוקר לראשונה לישי שנרב בגל"צ ושיתפה ברגשות המעורבים האופפים אותה בימים אלה | שמחה מהולה בעצב

קובי עוזיאלי, כ"א אדר תש"פ 17/03/2020 10:54

שמחה מהולה בעצב • האזינו הריון ולידה הריון ולידה צילום: pixsabay

רוני, נשאית הקורונה מקריית יערים, היא האישה הראשונה בישראל, שילדה תחת מגבלות הבידוד.

כך היא מתארת בריאיון לישי שנרב בגלי צה"ל, את שהתרחש מרגע שהבינה כי נחשפה לחולים מאומתים ועד ללידה: ״אמרתי הכל יהיה בסדר, ובכל מקרה לא יצאתי מהבית. במוצ"ש הגיעה הבשורה שטלטלה אותי, הם כולם נדבקו, הורים ו-5 ילדים. מיד באותו רגע התקשרתי למד״א ואמרתי שאני מתחננת, שיבואו לבדוק אותנו כי אני בחודש תשיעי״.

ביום ראשון שלאחר מכן, פונתה באמבולנס לבית החולים, כשהיא ללא ליווי, פרט לצוות רפואי, ממוגן בחליפות: ״הורידו אותי צוות שלם, ומריצים אותך שמה עם מאבטחים מקדימה ואז הגענו לחדר ניתוח ישן כזה (שהוסב לחדר לידה)״. על הלידה עצמה סיפרה: ״ביחד בנינו את החדר, כאילו היה שם ציוד אבל אתה יודע זו פעם ראשונה, ופתאום הרבה דברים לא עובדים והרבה דברים לא ברורים והן בעצמן עם החליפות האלו. גם אני כמובן עם מסכה כל הלידה״.

כך תיארה את רגע לידת הרך עם ציוד המגן הרב: התינוק יוצא, המיילדת אומרת לי מזל טוב נולדה לך בת. ואני אומרת לה מה?! ואז היא אומרת, אה לא לא, זה בן! אני ראיתי אותו כמה שניות, הספקתי לקחת 2 תמונות ולקחו אותו ממני מיד החוצה. אפס מגע״.

יצוין כי הבן שוהה כרגע בפגייה ומטופל באופן צמוד. על אף שהאם נשאית של הנגיף, התינוק נבדק לקורונה ונמצא נקי: ״הפחד היה שמהכמה שניות שהוא היה איתי, הוא נדבק מהאוויר״.

האם והתינוק צפויים להעביר את הזמן הקרוב בנפרד, במסגרת בידוד. עם זאת החלו להיבחן אפשרויות לאחד בין השניים.

את הריאיון חתמה, רוני, במילים: "רק תיתנו לי להחזיק אותו, אני מקווה שימצא פתרון".

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. 3  


  2. גאים בך!  


  3. בעלה התגלה כנושא הנגיף  


  4. ה' יתן לכם כח ורפואה שלימה!!!  (ל”ת)


;