1. עמוד הבית
 2. יהדות
 3. הלכה

הרבנים הראשיים נגד הרב שהתיר 40 סאה לנשים

בעקבות בהלת הקורונה התיר אחד הרבנים לנשים לשפוך על עצמן 40 סאה באמבטיה ובכך תצאנה ידי חובת טבילה מדאורייתא, בתגובה לכך פרסמה מועצת הרבנות הראשית מכתב, בו הבהירו כי הדבר מנוגד להלכה ומה גם שבמקוואות נשים אין חשש להידבק • המכתב המלא

קובי בורנשטייןכ"ב אדר תש"פ 18/03/2020 07:21

"אין חשש להידבק" ישיבת מועצת הרבנות הראשית ישיבת מועצת הרבנות הראשית צילום: פלאש 90

נגיף הקורונה מתפשט בישראל, ובעקבותיו כתב אחד מ"הרבנים" כי מצד הזהירות שלא להידבק, מותר לעשות טבילה מדאורייתא באמבטיה עם 40 סאה, ולא צריך מקווה כהלכתו לגבי טבילת נשים.

בעקבות הדברים החמורים הללו, הוציאו הרבנים הראשיים לישראל יחד עם חברי מועצת הרבנות הראשית פסק הלכה, כי טבילה מדאורייתא חייבת להיות על פי ההלכה.

לדבריהם, לאחר בירור שהם ערכו עם משרד הבריאות, המקוואות הללו מחוטאים ומפוקחים כראוי ועומדים בכל התנאים הנדרשים ואין חשש להידבק לאחר טבילה בהם.

הם תקפו את הרב המתיר וכתבו כי "ראינו את אשר כתב, והננו להביע את דעתנו, דעת תורה, שאין להעלות על הדעת אפשרות כזאת. מאז ומעולם היו כאלה שהביעו דעתם הנפסדת בנושא החשוב הזה, ורצו לומר שלכאורה אין הבדל בין "מקווה טהרה" או מים שאובים באמבטיה בבית, ועוד ניסו לחזק טענתם שאמבטיה הגיינית יותר".

כאמור, במכתב שעליו חתומים הרבנים הראשיים לישראל הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף יחד עם שאר חברי מועצת הרבנות הראשית לישראל, נפסק כי טבילה כזו אסורה על פי ההלכה, ויש לטבול טבילה דאורייתא רק במקוואות כשרים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בזכות נשים צדקניות ניגאל  (ל”ת)


 2. גברים יסכימו לטבול בזמן הקורונה במקוה ???  (ל”ת)


  • על גברים שופכים תשעה קבים מים 

   דוד המלך

 3. מי הרב המדובר ומהו פסק ההלכה המפורט שלו?  

  בני

;