י"ט סיון התשפ"ד
25.06.2024
בשיא המשבר העולמי

ראש הממשלה לשעבר: נתניהו בעיניי עבריין נמלט

העבריין המורשע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, קרא בראיון לרדיו 103FM לליכוד להצטרף ליוזמת אחדות עם כחול לבן • כינה את נתניהו "עבריין נמלט" • המגיש ינון מגל עקץ אותו ואמר לו: "מפריע לי שדווקא אתה קורא לו בכינויים" 

ראש הממשלה לשעבר: נתניהו בעיניי עבריין נמלט
אולמרט ונתניהו צילום: עמוס בן גרשום, לעמ

ראש הממשלה לשעבר העבריין המורשע אהוד אולמרט, התייחס לראיון שקיים קודם לכן ח"כ ממפלגת 'הליכוד' יואב קיש עם ינון מגל ובן כספית ברדיו 103fm ואמר: "אתה שומע אותו ואתה לא ידוע אם לצחוק או לבכות". בהמשך דבריו הביע את דעתו על ההתמודדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מגפת הקורונה ואף הגדירו כעבריין נמלט בשל דחיית המשפט בעניינו: "מי שפוחד להגן על עצמו הוא בפנים יודע מה הוא".

ראש הממשלה לשעבר ציין כי בעברו כיהן כשר הבריאות בתקופת מלחמת המפרץ, בתקופה בה נערכו למלחמה כימית על-ידי הכנת בתי החולים ורכישת מנשימים שלדבריו "לא היו כמעט בכלל". הוא ציין כי "משהו מדרך ההתארגנות העקרונית מוכר לי", אך הדגיש כי המשבר של מלחמת המפרץ היה "הרבה פחות גדול מזה, ואני לא משווה בכלל".

אולמרט הגיב לראיון של ח"כ קיש ואמר: "אתה שומע אותו ואתה לא יודע אם לצחוק או לבכות, נקודת המוצא של האיש הזה הוא שקודם כל יש פתרון אחד לכל בעיות מדינת ישראל, וקוראים לו בנימין נתניהו. עכשיו בוא נאגד את כל החיים סביב הפתרון הזה. הוא מדגיש שאסור להחליף את שר הבריאות, מדוע? כי ברור שאם היו מחליפים את שר הבריאות היה נפרץ הגוש הימני, שהוא נקודת המוצא לכל העניין". לטעמו, "זה מעורר גיחוך, זה ציני, בלי שום קשר לצעדים שננקטים או לא ננקטים".

עוד טען כי "הליכוד מציג את כל העניין כ'ביבי או לא ביבי'. רוב הציבור במדינת ישראל לא רוצה את ביבי כראש ממשלה. מה שהוא עושה בשבועות האלה, בצורה צינית וחצופה, כל יום קורה משהו שהוא מבשיל להודעה של ראש הממשלה בשעה 8 בערב או ב-9 בערב. תעזוב אותי עם השטויות האלה. ההפחדה, יצירת הפאניקה, יצירת התחושה שעוד רגע יכול לקרות חורבן גדול, זה האמצעי שביבי נוקט בו בשנה האחרונה".

"אנחנו לא איטליה ואנחנו לא ספרד" הדגיש אולמרט. "עכשיו נפלה לידיו הזדמנות שאי אפשר לטעות בה, היא באמת בעיה ובעיה קשה מאוד. בעיה שלא חיינו בה בשום מקום בעולם, מעולם, ואין ספק שאפשר להתמודד איתה. להוריד את הטון, לא בפאניקה, אלא התמודדות בקור רוח".

"יש פה מלחמה על השלטון"

ומי לדעתו יכול לנהל את המלחמה במגפה בקור רוח? "במערכת האלטרנטיבית לראש הממשלה ישנם אנשים מנוסים ביותר שהתמודדו עם משברים גדולים ביותר, ניהלו מערכות גדולות ביותר ומי שיצטרך לנהל את רוב העניינים מלבד אנשי המקצוע הם יהיו אנשי המשטרה, הצבא, יס"מ ושב"כ. כל החבר'ה האלה מכחול לבן, שאני לא חבר שלהם דרך אגב, הם מנוסים בזה לא פחות, והם יעשו את זה בהרבה יותר קור רוח ושיקול דעת. בפחות פאניקה והפחדה. מה שמאפיין את ההופעות של ראש הממשלה זה יצירת הפחד".

אך האם זו העת לבצע שינויים מהותיים בשלטון במדינת ישראל? לטענתו כן.. לדבריו, הטענה שאסור להחליף יו"ר כנסת מהווה אישור לכך שמנסים להגן בראש ובראשונה על האחיזה בשלטון. "אחרת, מה אתם בכלל מתווכחים על יו"ר הכנסת? הוא בכלל מהכנסת הקודמת ועכשיו יש כנסת חדשה. אתמול 61 ח"כ כנסת בחרו את מאיר כהן, חבר כנסת ותיק ומנוסה שיהיה יו"ר הכנסת, אבל יש פה מלחמה על השלטון".

לסיכום, הביע את דעתו על הממשלה הבאה: "אילו אנשי הליכוד היו פטריוטים אמתיים ולא משועבדים רק לדבר אחד, איך להבטיח את המשך כהונתו של בנימין נתניהו, הם היו משתפים פעולה עם ממשלת אחדות. אחדות בראשותו של בני גנץ היא בהחלט דבר שנראה לי אפשרי והולם, אם הליכוד באמת פטריוטים ולא עסוקים רק להגן על העבריין הנמלט הם היו צריכים להצטרף לממשלה".

ינון מגל ביקש להבהיר כי בנימין נתניהו אינו מוגדר על פי חוק עבריין נמלט, אמנם הוגשו נגדו כתבי אישום, והוא היה צפוי להתחיל את משפטו אתמול, אך טרם הוכרע כי הוא אשם ומכאן שאינו עבריין. אולמרט טען כי "מי שנמלט מלהופיע בבית משפט, בעיני הוא עבריין נמלט". כמו גם השווה לענייניו המשפטיים מהעבר: "אני התייצבתי, אני התפטרתי, אני לא הכנסתי את המערכת לתוך מלחמה צינית ואני לא נלחמתי נגד המשטרה והפרקליטות. הוא עבריין נמלט, זה בדיוק העניין. מי שפוחד להגן על עצמו הוא בפנים יודע מה הוא".

אהוד אולמרט רדיו 103 FM ראש הממשלה בנימין נתניהו ינון מגל קורונה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד