ח' סיון התשפ"ד
14.06.2024
פסק הלכה

הראשל"צ לשר: "לסגור את כל בתי הכנסת בבתי החולים"

הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף פוסק: בתי הכנסת שבבתי החולים יסגרו בשל הקושי בשמירת מרחק של שני מטר מאדם לאדם. כמו כן פסק כי חובה לכל אדם הממתין לתוצאות בדיקת קורונה להיות זמין בטלפון • כל הפרטים

הראשל"צ לשר: "לסגור את כל בתי הכנסת בבתי החולים"
הראשל"צ הגר"י יוסף / סגן השר ליצמן צילום: דוד כהן / מרים אלסטר, פלאש 90

הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף, שיגר הערב (רביעי) לשר הבריאות יעקב ליצמן פסק הלכה וקבע כי בתי הכנסת שבבתי החולים יסגרו בשל הקושי בשמירת מרחק של שני מטר מאדם לאדם. כמו כן פסק כי חובה לכל אדם הממתין לתוצאות בדיקת קורונה להיות זמין בטלפון והנחה על הקמת מערך כרוזי שבת להכרזה על בידוד באזורים החרדיים.

פוסקי ההלכה מתייצבים בחזית המאבק בקורונה. הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף מפרסם הערב פסק הלכה הקובע כי, "אין ספק שכל מי שנבדק לקורונה עליו להשאיר בשבת מכשיר פלאפון זמין, שיוכלו לעדכנו על מצבו ולאן עליו להתפנות... גם מי שלא נבדק ישאיר את הפלאפון זמין, כדי שאם ימצא שהוא שהה בקרבת חולה מאומת ועליו לשהות בבידוד, יוכלו להודיעו בהקדם".

הראשון לציון הוסיף עוד, "כי יש להקים מערך רכבים עם כרוז שיכריז בשבת באזורים דתיים וחרדיים על חובת בידוד, לפי האזורים שיתברר במהלך השבת שחייבים בבידוד". בחלק נוסף של הפסק הוא הורה לסגור לאלתר את בתי הכנסת שבבתי החולים, בשל החשש לשלומם של מתפללים עם מערכת חיסונית נמוכה, וחוסר היכולת לקיים את הוראות הבטיחות של משרד הבריאות, המונעות שהייה של יותר מ-10 אנשים בבית כנסת עם מרחק של 2 מטרים זה מזה.

פסק ההלכה התקדימי ניתן במענה לשאלות ההלכתיות המתעוררות במצב החירום כמוהו לא ידעה ישראל. מאגף ההסברה למאבק בנגיף הקורונה במגזר החרדי שע"י משרד הבריאות נמסר הערב, "פסקי הדין של גדולי הדור מדברים בעד עצמם ומלמדים על עת החירום המחייבת פעילות מואצת בטרם פורענות חלילה. אנו פועלים באופן נמרץ לתכלל את כלל הפעולות הנדרשות לביצוע מבצעי של ההודעות לציבור החרדי בשבת במקרה הצורך. אנו שבים ומדגישים את המחוייבות והדחיפות להישמע לכל הוראות משרד הבריאות כדי להיאבק בנגיף".

הרב יצחק יוסף סגירת בתי כנסת קורונה יעקב ליצמן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד