1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. כלכלה

בגלל המחסור העולמי: ייבוא אלכוהול ללא מס

סיוע ליצרני הג'ל האלכוהולי: בכדי להתגבר על המחסור העולמי באלכוהול לייצור מוצרי הג'ל, ניתן יהיה לייבא אלכוהול נקי, בפטור ממכס • שר הכלכלה והתעשייה: "אנו פועלים לייצר פתרונות שיאפשרו המשך פעילות של התעשייה ואספקת המוצרים הנדרשים במשק"

דביר כהן, כ"ג אדר תש"פ 19/03/2020 08:07

לשם השמירה על הגיינת הידיים ייצור אלכוג'ל ייצור אלכוג'ל צילום: Abed Rahim Khatib/ Flash90

בשל המחסור העולמי בחומר גלם "אלכוהול מפוגל", שמיועד לתעשיית הייצור חומרי ניקוי וחיטוי וממנו מיוצר, בין היתר, תכשיר ג'ל חיטוי, בחן בימים האחרונים משרד הכלכלה חלופות שיסייעו ליצרנים באספקת החומר.

להבדיל מיבוא אלכוהול מפוגל למטרת ייצור, המס על יבוא אלכוהול נקי עומד על סך 85 ש"ח לליטר. בהתאם לכך, הודיע משרד הכלכלה והתעשייה ליבואנים וליצרנים, כי ניתן לייבא "אלכוהול נקי" בו יעשה שימוש למטרת ייצור חומרי ניקוי וחיטוי ללא מס הקניה.

אפשרות זו קיימת בחוק במידה ומתקיימת הסבה של יבוא אלכוהול נקי למטרת ייצור חומרי ניקוי וחיטוי.

הפטור ממס קניה זה יאפשר, כאמור, הסטה של חומר גלם "אלכוהול נקי" לטובת תעשיית ייצור הניקוי והחיטוי הכרחית בעת הזו ומוזיל את ייצור המוצר באופן משמעותי, בעלות הגיונית.

כזכור, פנה שר הכלכלה בשבוע האחרון לרשתות המזון והפארם ואלו הביעו נכונות כי מוצרי הג'ל ימכרו במחיר אשר לא יעלה על 9.90 ש"ח ל-100 מ"ל. חלק מהרשתות אף הודיעו כי ימכרו את המוצר בכמות של 500 מ"ל, במחיר של 19.90 ₪.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "אנו פועלים לייצר פתרונות שיאפשרו המשך פעילות של התעשייה ואספקת המוצרים הנדרשים במשק. אנו נמצאים בקשר ישיר ושוטף עם התעשייה הישראלית הפועלת בימים אלו באופן מאומץ למען הציבור וזמינים לסייע בכל צורך שיעלה"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;