1. עמוד הבית
 2. בריאות
 3. חדשות בריאות

הרב חנניה צ'ולק נדבק בקורונה: "זה זמן של התקרבות לקב"ה"

מייסד ארגון עזר מציון הרב חנניה צ'ולק נדבק בנגיף הקורונה. בימים האחרונים הוא נועד עם לא מעט בכירים בציבור החרדי והכללי • ל'בחדרי חרדים' הוא אומר: "לא צריך להכנס לפאניקה. צריך להרגיע ולנצל את הימים האלה לדברים חיוביים"

אלי שלזינגר, כ"ח אדר תש"פ 24/03/2020 16:44

אברהם רובינשטיין לבידוד הרב חנניה צ'ולק עם סגל הפיקוד של משטרת בני ברק הרב צ'ולק עם המפקדים בשבוע שעבר בבני ברק צילום: המצלם

מספר חולי הקורונה בישראל ממשיך לטפס מעלה ועומד נכון להבוקר (שלישי) בשעה 9:20 על 1,656 חולים, בהם שניים שנפטרו ו-30 במצב קשה.

בין החולים בקורונה, לא מעט חרדים ובהם גם דמויות מוכרות, אנשי עסקים, אנשי חסד ועוד. בין החולים נמנה גם מייסד ארגון עזר מציון הרב חנניה צ'ולק ובכיר נוסף בארגון החסד.

יצויין, כי הרב צ'ולק נפגש בימים האחרונים גם עם ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין, שנדרש להיכנס לבידוד, כמו גם מנכ"ל עיריית בני ברק שמוליק ליטוב שנכנס לבידוד לאחר שנפגש עם צ'ולק.

בנוסף, בעקבות כך שהרב חנניה צ'ולק עלה בשבוע שעבר לביתו של שר התורה הגר"ח קנייבסקי, הופצה שמועה לפיה שר התורה צריך להכנס גם הוא לבידוד. אולם כפי שפורסם ב'בחדרי' הרב צ'ולק לא נפגש עם שר התורה.

בשיחה ל'בחדרי חרדים', אומר הרב צ'ולק כי הרבנים כבר אמרו את דברם, כי יש חבה גמורה על כל אחד ואחד להקפיד על הנחיות משרד הבריאות. "הציווי ונִשְׁמַרְתֶּם זה מדאורייתא והוא דוחה את כל התורה כולה". עוד מוסיף הרב, כי בעניין הפסח כתוב וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַמַּצּוֹת, ואילו בבריאות כתוב ונִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם.

בעקבות כך, ראש ישיבת ארחות תורה הגרב"ד דיסקין נכנס לבידוד לאחר שצ'ולק משתתף קבוע בשיעורו בדף היומי. ראש הישיבה ימסור את שיעוריו דרך קו המידע של הישיבה

גם אנשים נוספים שפגשו את הרב צ'ולק בימים האחרונים, צפויים להכנס לבידוד. בימים האחרונים פגש הרב צ'ולק חלק מסגל הפיקוד במשטרת מרחב דן, בהם מפקד תחנת משטרת בני ברק סנ"צ יאיר ויצנברג, קצין אגף המבצעים של משטרת מרחב דן סנ"צ הוד לוי, וכעת בודקים מי מהם צריך להכנס לבידוד.

בשיחה עם 'בחדרי חרדים' מבקש הרב צ'ולק להבהיר כי "לא צריך להכנס לפאניקה. צריך להרגיע ולנצל את הימים האלה לדברים חיוביים". בתקופה זו בה הציבור נמצא בבית עם הילדים, צריך "להיות בשמחה, ללמוד יותר, להקפיד על חינוך הילדים". על עצמו הוא אומר "יש לנו המון מה לעשות כשאנחנו נמצאים בבידוד. זה זמן של התקרבות לקב"ה, זה זמן שאדם יכול להתעלות - דבר שביום יום יום קשה מאוד".

מעבר לזה, מבקש הרב צ'ולק להזכיר לציבור כי ישנם הרבה אנשים שזקוקים לעזרה, בפרט בימים אלה. "יש אנשים מבוגרים, חולים, ילדים מיוחדים ותלמידי חינוך מיוחד. צריך לסייע ולעזור להם, תוך הקפדה על שמירת מרחק על פני הנהלים של משרד הבריאות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בזכות החסד שלו,יבריא בקרוב,אמן !  (ל”ת)


 2. איש צדיק אמיתי  

  ישראל

 3. ישראל  

  שמעיה

 4. שמו של הרב צ'ולק להזכיר לטובה  

  א

 5. להטיל מצור על בני ברק, אין יוצא ואין נכנס.  (ל”ת)

  שריר

;