1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

פרופ' גרוטו זועם על ביצוע בדיקות הקורונה לצוות הרפואי

פרופ׳ גרוטו, המשנה למנכ״ל משרד הבריאות, תקף היום את הדסה והעומד בראשה על ביצוע בדיקות נרחבות לקורונה לצוות הדסה.
הוא אף העיר בשם משרד הבריאות: " נמצא דרך להגיב לזה" • מנהל בית החולים: "המהלך לסיקור צוות הדסה מוכיח את עצמו וזוכה להתעניינות רבה מגורמים גדולים במשק"

אלי שלזינגר, כ"ח אדר תש"פ 24/03/2020 18:20

מאבק בצמרת פרופסור גרוטו פרופסור גרוטו צילום: מתוך הסרטון

בעקבות החלטת בית החולים הדסה בירושלים לבצע בדיקות קורונה לצוות הרפואי של בית החולים, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות תוקף ומאיים: "נמצא דרך להגיב לזה".

בית החולים הדסה מדווח, כי בשעות הראשונות של הסיקור נסקרו 134 בדיקות מטוש לאבחון קורונה לצוותים בהדסה. זאת במקביל למאות בדיקות שגרתיות של מבחנות המגיעות למעבדות בהדסה על ידי מד״א, ומחדר המיון ומחלקות בית החולים השונות.

בין הנבדקים עד כה, צוותי היחידות לטיפול נמרץ, טכנאי וצוותי חדרי ניתוח ומיון ומערך ההנדסה. אחריהם צפויים לעבור את הבדיקה עוד מאות מהצוותים גם במיון, המחלקות הפנימיות ושאר העובדים.

"אנו כבר מקבלים תוצאות ראשונות חיוביות ונמצאו כבר 8 אנשי צוות שלא ידעו שהם חולים והם א-סימפטומטיים. בין החיוביים גם 6 אנשי צוות מהר הצופים שם אין חולי קורונה כלל. כל אחד מהחיוביים בודד באופן מיידי, ומתקיימת חקירה אפידמיולוגית בגינו, בסיומה יבודד כל מי שבא איתו במגע", ציין פרופ׳ רוטשטיין.

"במבצע שיתקיים במהלך הימים הקרובים נגיע למיצוי מלא של בדיקות כל העובדים שלנו בהדסה הר הצופים ועין כרם, כשצוות הזיהומולוגים, האחיות והאחים ועובדי המעבדות בהדסה פועלים לשם כך מסביב לשעון".

עוד ציין פרופ׳ רוטשטיין, "המהלך לסיקור צוות הדסה מוכיח את עצמו וזוכה להתעניינות רבה מגורמים גדולים במשק, כולל בתי חולים אחרים. אנו נעביר בנוסף פיילוט במפעל חיוני ביטחוני בישראל כבר בימים הקרובים ונתרחב למפעלים נוספים בהמשך. רק כך יהיה ניתן לשחרר עובדים רבים בחזרה לעבודתם ולאושש את המשק".
פרופ' רוטשטיין חוזר ומדגיש את חשיבות הדיגום הנרחב בנוסח דרום קוריאה ושחרור מפעלים נקיים מהסגר, על מנת לצאת מהשפעת המגיפה על כלכלת ישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;