1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

ישראל נכנסת לסגר: כל הפרטים על החלטת הממשלה הלילית

הממשלה אישרה הלילה את תקנות הסגר על מדינת ישראל, מתוך מטרה למגר במהרה עד התפשטות נגיף הקורונה שהמית עד כה חמישה קורבנות בישראל, מעל 2,000 חלו מתוכם 37 שרויים במצב קשה ומונשמים | החל מהשעה 17:00 תחל המשטרה לאכוף ולחלק קנסות כבדים

ארי קלמן, כ"ט אדר תש"פ 25/03/2020 03:51

בתי הכנסת והמקוואות נסגרים קניון שומם בעקבות הקורונה קניון שומם בעקבות הקורונה צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

לאור העלייה הדרמטית במנין חולי הקורונה בישראל שחצה כבר את ה-2,000 ולאחר שכבר הלכו לעולמם חמישה חולים, התכנסה אמש ישיבת הממשלה לדיון בן שש שעות, שבסיומו -בסמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר, הוחלט על סגר שיוטל על מדינת ישראל.

הסגר כולל שורת צעדים שחלקם נוגעים גם לציבור החרדי, בהם; סגירת בתי כנסיות ומקוואות בצו שהפרתו תהווה עבירה פלילית.

ההנחיות החדשות ייכנסו לתוקף כבר היום בשעה 17:00 וייתכן שאף קודם לכן - תלוי במוכנות הרשויות, העבירה עליהן תיחשב כעבירה פלילית עם קנס ואף אפשרות למאסר עד חצי שנה, והן כוללות את שורת ההגבלות החדשות הבאות:

צמצום יציאה למרחב הציבורי:
היציאה מהבית אסורה, מלבד הגעה של עובד למקום עבודה וחזרה ממנו וככל שהמעסיק אישר לעובד להגיע למקום עבודה לפי תקנות שעת חירום, הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים, קבלת שירות רפואי, או תרומת דם, הפגנה, הליך משפטי, הגעה לכנסת, טיפול במסגרת רווחה, יציאה ממקום מגורים של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום לזמן קצר ובמרחק של עד 100 מטרים מקום המגורים, יציאה לחתונה , הלוויה או ברית וכן יציאה לתפילה , וכל עוד הפעילות מתקיימת במקום פתוח שאינו במבנה ומספר המשתתפים בו אינו עולה על 10 ויש ביניהם מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם, יציאה לצורך סיוע רפואי לאדם אחר או סיוע לאדם עם קושי תפקודי או מצוקה הדורש סיוע, העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד על ידי אחד מהוריו, לביתו של ההורה השני.

כללי התנהגות במרחב הציבורי:
1. שמירה על מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם, ככל הניתן , ולמעט בין אנשים הגרים באותו מקום
2. בנסיעה ברכב פרטי לצורך יהיו עד 2 נוסעים באותו הרכב פרט כאשר יש צורך חיוני בנסיעה של מעל 2 נוסעים באותו הרכב

מקומות עבודה חיוניים
1. בכניסה למקום עבודה תוצב עמדה למדידת חום, לא תותר כניסת אדם עם חום 38 מעלות ומעלה
2. שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם, ככל הניתן

תחבורה ציבורית
כלל שירותי התחבורה הציבורית יופסקו, מלבד:
1. שירות הסעה לעובדים למקום העבודה חיוני וחזרה ממנו
2. מוניות עם נוסע אחד או הסעה לצורך רפואי עם מלווה (הנוסעים ישבו רק במושב האחורי).

שירות משלוחים:
פעילות משלוחים אסורה, למעט: עיתונים, מוצרי תחזוקה חיוניים, מוצרי חשמל, ומוצרים הקשורים לרפואה. וכן למעט מוצרים שאינם מגיעים לבית הלקוח, וכגון חומרי גלם לעבודה וכדו'. כל המשלוחים המורשים יונחו מחוץ לדלת הבית.

הגבלת פעילות מסחר, בילוי ופנאי
אפשר להפעיל מקום או עסק כמפורט להלן בתנאים הבאים: אסור להפעיל שום עסק, לרבות בבית מגורים, למעט: חנויות אוכל למיניהן, בתי מרקחת, אופטיקה, או מוצרי היגיינה, מוצרי חשמל, תקשורת, ואביזרים רפואיים. וגם אלו בכפוף ל: סימון מקומות המתנה עד להגעת התור. ולאיסור של שהיית מעל 4 לקוחות בו זמנית ליד כל קופה פעילה.

נציין, כי מותר לשוטר לצוות למפרים את ההנחיות לחזור הביתה או לחילופין לסגור את המקום. כמו כן הוא רשאי למנוע כניסה למקום לא מורשה.

בתי כנסת, מקוואות ואירועי דת
בתי הכנסיות ייסגרו בצו ולא יתאפשר לקיים בהם תפילות. התפילות על פי הצו יתקיימו עד עשרה משתתפים במרחב הפתוח עם שמירה על מרחק של 2 מטר בין מתפלל למתפלל.

חתונות הלויות ובריתות יתקיימו גם רק במרחב הציבורי, עד עשרה משתתפים. מקוואות הגברים יסגרו גם כן לגמרי ומקוואות הנשים יישארו פתוחים בינתיים, בתיאום מראש עם האחראיות במקום.

גני השעשוים וגנים ציבוריים יסגרו גם כן, והחל מרגע כניסת הצו לתוקפו יציאה אליהם תחשב כעבירה פלילית עם קנס ואף אפשרות למאסר עד חצי שנה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ריחוק חברתי בכל מחיר  

    ארי

  2. כותרת הכתבה