1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

אדלשטיין הודיע: אני מצפצף על הוראת בג"צ

אחרי שבג"צ הורו לאדלשטיין לקיים הצבעה על תפקיד יו"ר הכנסת, אדלשטיין ביצע מהלך פוליטי כשהתפטר מהתפקיד ובכך דחה את הליך הבחירה במספר ימים 

ארי קלמן, כ"ט אדר תש"פ 25/03/2020 14:19

הדרמה בכנסת מושב יו"ר הכנסת מושב יו"ר הכנסת צילום: דוברות הכנסת

הדרמה בכנסת נמשכת: לאחר שהתפטר באופן מפתיע בפתח ישיבת המליאה הבוקר, אדלשטיין מתעקש כעת שלא לכנס את המליאה כדי לבחור יו"ר קבוע למשכן כפי שהורו שופטי בג"צ בתחילת השבוע.

אדלשטיין שהודיע על התפטרותו, מיהר לסגור את מליאת הכנסת, מה שלא מאפשר את קיום ההצבעה כהוראת בג"צ כיוון שהתפטרותו של אדלשטיין נכנסת לתוקף רק בעוד 48 שעות, וההזדמנות הבאה לכינוס המליאה היא רק ביום שני, בעוד חמישה ימים.

מי שיכנס לנעלי תפקיד יו"ר הכנסת באופן רשמי הוא חה"כ עמיר פרץ ותיק חברי הכנסת, שיעלה את ההצבעה ביום שני הקרוב, אך בכחול לבן מתעקשים לקיים את ההצבעה עוד היום.

בכחול לבן עתרו שוב לבית לבג"צ כנגד יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בטענה לביזיון ההחלטה ולביזוי השופטים בכך שהא מסרב להעלות את ההצבעה לבחירות יו"ר קבוע לסדר היום.

גם כשיועמ"ש הכנסת עו"ד אייל ינון הפציר באדלשטיין לכנס את המליאה, האחרון סרב. ינון הודיע לבג"צ כי אדלשטיין מסרב לכנס את המליאה ולקיים ההצבעה למרות הפסיקה.

שופטי בית המשפט שקיבלו את העתירה, הורו ליושב ראש הכנסת היוצא אדלשטיין להשיב עד לשעה 14:30 ולהסביר מדוע הוא מסרב להעלות להצבעה את בחירת יושב ראש הכנסת הקבוע.

גם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר ליו"ר הכנסת היוצא כי הוא מחויב להצביע על מינוי יו"ר קבוע עוד היום כהוראת בג"צ. מנדלבליט במסגרת תשובתו לבג"צ: "הודעת המשיב (אדלשטיין א.ק.) על התפטרות מתפקידו איננה מאפשרת את הימנעותו מקיום פסק הדין".

בעקבות החלטת יו״ר הכנסת להפר את הוראת בג״ץ, הודיע יו״ר סיעת כחול לבן, ח״כ אבי ניסנקורן, על כינוס הוועדה המסדרת היום בשעה 16:15. בישיבה ישתתף יועמ״ש הכנסת, עו״ד אייל ינון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אדלשטיין אל תיכנע לסטאליניסטים הישראלים  


 2. בדיוק הפוך הוא מכבד את בית המשםט אך מכיוון שהוא מתנגד להחלטה הוא התפטר  (ל”ת)

  איתן

 3. בגץ! למה טלפון שבור? תבחרו בעצמכם ודי!  (ל”ת)


 4. רון קובי  

  אני

 5. תשובה לבגצניקי"ם  

  במקום יולי אדלשטיין

 6. הם רוצים תשובה עד 14:30 יש להם מכתבים מוכנים לכל תשובה  (ל”ת)

  דוד

 7. כותרת נורמלית  


 8. ירבו כמותך בישראל כל הכבוד  (ל”ת)

  ג'פרי

 9. יו"ר הכנסת צודק, זה כמו שבג"ץ יחייב אותו להתאבד בקפיצה מגובה  

  משקיף אום

 10. יתכבדו השופטים והיועצים במקום יו"ר הכנסת מר יולי איידלשטיין  

  משקיף אום

 11. לו יהיה מישהו שיגיד עליך שמע ישראל חבל  


 12. אף אחד מהמגיבים כנראה לא למד ליבה או אזרחות  


 13. כותרת מטעה. מסתכן בתביעה!  

  מה?

;