1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. צרכנות

כך תנקו את מכשיר המיני בר שלכם לפסח

נועם 1 הוא פתרון מושלם לפסח. הסינון המקסימלי משמעותו ניקיון מוחלט של המים לפסח. אבל מה עושה מי שכבר יש לו מינבר כזה? האם גם הוא יכול להכשיר אותו לפסח? בחברה, ככזו שפועלת ישירות למגזר החרדי, יש הנחיות ברורות מאוד

כתבה מקודמת, א' ניסן תש"פ 26/03/2020 10:44

מים קרים מים קרים צילום: pixsabay

פסח הוא חג של חומרות. דומה שאין צורך להכביר בדברים על כך. כל אוכל שמגיע אל שולחננו עובר בדיקה, שטיפה וניקוי. בעבר גם היו מכינים מים בדודים מעל הגג. גם היום, כשחלק ניכר מהמים שלנו מגיע ממי התפלה – כלומר מהים התיכון, יש לא מעט שחוששים.

נועם 1 הוא פתרון מושלם לפסח. הסינון המקסימלי משמעותו ניקיון מוחלט של המים לפסח. אבל מה עושה מי שכבר יש לו מינבר כזה? האם גם הוא יכול להכשיר אותו לפסח? בחברה, ככזו שפועלת ישירות למגזר החרדי, יש הנחיות ברורות מאוד.

שימוש במיני בר נועם 1 בפסח, מהווה כך לפי מה שאנחנו מבינים, נידון הלכתי חשוב. אלפי בתי אב שומרי תורה ומצוות מחזיקים במטבחם את המתרקן המשמש במשך השנה כולה לשתיית מים קרים, להכנת משקה חם ולבישול.

לקראת החג, כך מתברר, הגיעו לאפיקים, החברה האחראית על שיווק בר המים הנפוץ בציבור החרדי, מאות פניות של לקוחות שביקשו לוודא את אופן השימוש במכשיר בפסח ואת דרך הכשרתו לכך אם נצרכת. השאלה הועברה לרבני המכון הטכנולוגי להלכה והנה הכללים שהתקבלו.

ראשית, כך עולה מהתשובה, השימוש בנועם1 במים קרים מותר בפסח, כמובן לאחר ניקיון יסודי של המכשיר כולו, בסיס העמדת הכוס וסביב הלחצנים - מקום בו נוטה להצטבר לכלוך מן היד העסוקה במאכל ובמשקה של חמץ כל השנה.

בעוד בשימוש במים חמים קיים חשש ש‘ניצוק כמחובר‘, היות שכל השנה יוצקים מים חמים לכלי חמץ ונוצר חיבור על ידי קילוח המים החמים בין כלי החמץ למכשיר, ואולי אף ניצוק על חמץ בעין, כמו דייסות ובקבוקי תינוקות. לפיכך השימוש בנועם1 בפסח מצריך הכשרה.

  • לנקות היטב סביב הברזים והפיות ואת כל האזור החיצוני.
  • לרוקן את מיכל המים הקרים ולמלאותו במים חדשים.
  • לרוקן את מיכל המים החמים, ניתן להעביר למצב "שבת" ולרוקן דרך הברז.
  • למלא שוב את המיכל לאחר החזרה למצב "חול" ולהרתיח את המים.
  • לאחר שירתחו המים, לרוקן אותם דרך הברז לאחר העברה למצב "שבת", עד שיתרוקן המיכל.
  • במהלך הריקון למלא שתים שלוש כוסות חד פעמיות ממי המיכל החמים ולערותם על הברזים והפיות ומסביב.
  • לאחר הריקון למלא שוב במים ולהרתיחם והם כשרים לפסח.

מחירון ברי המים:
מיני בר פנמרה – 39 שקל לחודש - שנה אחריות – וחצי שנה סנן
נועם 1 – 79 שקל לחודש ל3 שנים – שנה אחריות – סנן לחצי שנה

אין לכם עדיין מכשיר מיניבר ךמים מסוננים חמים וקרים ואתם רוצים להנות מחג מושלם? השאירו פרטים ונחזור אליכם  

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;