1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

לפיד ויעלון במתקפה: "קולות נגנבו וניתנו במתנה לנתניהו" • צפו

שעות אחרי פרוץ הדרמה הפוליטית עם פירוקה של 'כחול לבן', התייצבו המאוכזבים לפיד ויעלון ותקפו את ההחלטה | לפיד: "מה שמוקם היום אינה ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום". לדבריו; "בני גנץ נכנע היום ללא קרב, וזחל לממשלתו של נתניהו. הצטרף לבלוק הקיצוני-חרדי" • צפו

קובי עוזיאלי, א' ניסן תש"פ 26/03/2020 20:30

המאוכזבים מגיבים בפומבי יאיר לפיד ובוגי יעלון יאיר לפיד ובוגי יעלון צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד ויו"ר תל"ם ח"כ משה בוגי יעלון התייצבו הערב (חמישי) בבית סוקולוב בתל אביב, ומסרו הצהרה לתקשורת בנושא פירוק המפלגה בהחלטה אמיצה של יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ.

חבר הכנסת יאיר לפיד פתח ואמר: "הקמנו את כחול לבן כדי להציע אלטרנטיבה לישראלים. מפלגת מרכז טובה, הגונה, ערכית. תוצאות הבחירות הוכיחו שמדינת ישראל היתה זקוקה לזה כאוויר לנשימה. רצינו להביא שינוי, להביא תקווה, להתחיל דרך אחרת. בני גנץ החליט היום לפרק את כחול לבן כדי לזחול לממשלה של נתניהו. זו החלטה מאכזבת. מה שמוקם היום אינה ממשלת אחדות ולא ממשלת חירום. זו עוד ממשלה של נתניהו. בני גנץ נכנע היום ללא קרב, וזחל לממשלתו של נתניהו. הצטרף לבלוק הקיצוני-חרדי".

לדבריו: "אנחנו רצנו יחד כי בני גנץ הסתכל לי בעיניים ואמר שהוא בממשלה הרעה הזו לא יישב. והאמנתי לו. יחד איתנו צעדו באמונה – מצומת לצומת, מגשר לגשר - יותר ממיליון מצביעי כחול לבן. ישראלים טובים. משרתים בצבא, משלמים מיסים, שומרי חוק. הם מרגישים היום נבגדים – בצדק. הקולות שלהם נגנבו, וניתנו במתנה לנתניהו".

עם זאת הבהיר לפיד כי "למדינת ישראל יש עכשיו משימה לאומית אחת: להלחם יחד בקורונה. אנחנו בעיצומו של אחד המשברים החמורים ביותר בתולדות המדינה. אנחנו נעבוד ללא לאות לסייע לאזרחי ישראל לעבור את המשבר. גם מהאופוזיציה. כי זה מה שחשוב עכשיו".

"אבל משבר הקורונה הוא לא היתר ולא אישור לוותר על ערכים. אנחנו הבטחנו שלא נשב תחת ראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום. הבטחנו שלא נשב בקואליציה של סחטנים וקיצונים. אמרנו שלא ניתן לפגוע בדמוקרטיה הישראלית. דווקא בשבוע שבו ההתקפה על רשויות החוק הגיעה לשיא - נותנים פרס למפירי החוק. פרס לעבריינות. מי שזוחל לממשלה כזו שלא ימכור לנו שהוא עושה את זה לטובת המדינה".

יאיר לפיד הבהיר כי "אנחנו נמשיך, כמו שעשינו בכל השנים האחרונות. נשרת את עם ישראל בנחישות ובאמונה. נשמור על החזון של המרכז הישראלי: יחד עם בוגי, עם כל חברינו, נלחם על הדמוקרטיה ומערכת המשפט. נלחם על הכלכלה. על הבריאות. על פיצוי לכל מי שנפגע מהמשבר. בשביל זה אנחנו פה. זה מה שחשוב עכשיו".

"מה שאנחנו הולכים לעסוק בו, הוא הגנה על הדמוקרטיה הישראלית, אבל לא רק. משבר הקורונה מעלה שאלות קשות: כמה מיטות בית חולים יש לנו, כמה מיטות נצטרך? כמה בדיקות יש לנו, כמה בדיקות נצטרך? איך נגן על הצוותים הרפואיים? איך נגן על ההורים שלנו? איך נחזיר את הכלכלה לתפקוד מלא. הצד הכלכלי של המשבר מנוהל רע מאוד. בקוריאה האבטלה ירדה החודש ל-3.3%. בישראל היא עברה את ה-20%. מה הם עושים נכון שאנחנו לא עושים? איך נגן על העסקים, איך נגן על העובדים? איך נוודא שכל מי שיושב בבית יהיה לו מקום עבודה לחזור אליו?".

לסיום אמר, "אנחנו נעזור בכל החלטה שתסייע למערכת הבריאות. תסייע להחזיר את הכלכלה למסלול. אנחנו נשגיח על הממשלה בשבע עיניים. יש לנו תוכניות. יש לנו ידע. יש לנו אחריות לאומית. כמו תמיד, אנחנו נעבוד בשביל עם ישראל ואזרחי ישראל. יש ביטוי עברי יפה: "דרך הישר." כמו תמיד, דרך הישר זו הדרך שבה נלך".

יעלון: "בסיסמא ישראל לפני הכל לא ראינו סיסמא ריקה"

אחריו נשא דברים ח"כ משה בוגי יעלון שפתח ואמר: "במשך זמן רב עמלנו ליצירת אלטרנטיבה שלטונית שתחזיר את המדינה למסילה. אלטרנטיבה של מנהיגות של דוגמא אישית, נקיית כפיים, שאכפת לה מהמדינה היהודית הדמוקרטית, שרוצה לאחד את החברה הישראלית על כל מגזריה, נוכח השיסוי, השנאה, הגזענות והקיטוב. מנהיגות שתשקם את הדמוקרטיה הישראלית, הנדרסת ונרמסת תוך פגיעה במרכיבי האיזונים והבלמים שלה".

לדבריו, "בסיסמא ישראל לפני הכל לא ראינו סיסמא ריקה, אלא נכונות להתגייס לטובת המדינה והחברה, כדי לרפא רבים מחולייה. חשבנו שבתחומים רבים המדינה מתנהלת ולא מנוהלת. אחד מהם, הבריאות, מתפוצץ לנו בפנים בימים אלה, נוכח המגפה הנוראה. הצלחנו תוך זמן קצר ליצור אלטרנטיבה שלטונית במלוא מובן המילה, שגם הפיחה רוח לתקווה ושינוי בקרב רבים מאזרחי ישראל".

"לצערי החלטתו של חה"כ בני גנץ להיכנס לממשלתו של בנימין נתניהו, שמסמל את כל מה שאנחנו מתנגדים לו ומבקרים אותו, בדרך בה נעשית, בימים בהם נרמסת כל נורמה על ידו – בלתי מובנת ומאכזבת!".

"ברור שלנוכח המגפה הנוראה, כולנו צריכים להתגייס, כדי להילחם בה, בין אם מהקואליציה או מהאופוזיציה, אנחנו מחוייבים לכך. אך אי אפשר להיות שותפים לניצול המגפה כדי להימלט מספסל הנאשמים, לנסות ולשתק את הכנסת, לא לציית לפסיקות בג"צ ועוד".

"לפיכך, לא נותרה בידי יאיר ובידיי ברירה, אלא להכריז על הליכה משותפת כסיעה שתלחם כנגד כל התופעות השליליות האלה מהאופוזיציה. אין לנו ארץ אחרת, גם אם אדמתנו בוערת! נעשה ביחד ונצליח", כך יעלון.

יו"ר ועדת הקורונה בכנסת ומבכירי 'יש עתיד' ח"כ עפר שלח, הגיב גם הוא וכתב: "לא ממשלת אחדות תקום בקרוב, אלא ממשלת נתניהו עם סרח עודף של בני גנץ, שפשוט קרס ברגע האמת. הטיפול הכושל בקורונה לא ישתפר, כרסום הדמוקרטיה יימשך, אבל בני כבר לא יתייסר בהכרעות קשות. יותר קל להיות שוליה של נתניהו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לפיד  

  שמואל

 2. לבוגי!! אתה שהיית יורד ברגל בשבת עם חמך מנוה שאנן להדר והיית קרוב לדת איך נטשתה את הטוב ובחרת להיות שותף לרע? בתורה כתוב לבחור בחיים- בטוב ולא ברע ,חזור בך בזמן  (ל”ת)

  שלמה

 3. וכשאתם חברתם לערבושים כי העיקר לא ביבי? את אמא שלכם הייתם מוכנים למכור!  (ל”ת)


 4. כשהולכים עם טיבי ויזבק, אתה כבר לא מפלגת מרכז.  (ל”ת)

  ידידיה שילה

 5. כחול לבן  

  מוצרלה

 6. הכלבים נובחים והשיירה עוברת  (ל”ת)


 7. חחחחחחח  (ל”ת)


 8. הפרחחים השקרנים שלא יודעים להפסיד בכבוד  


 9. יעלון שאומר שהבריאות מתפוצצת בפנים אמר לפני שבוע שהכל המצאה של ביבי  (ל”ת)


 10. למה הווידיאו לא עובד?  (ל”ת)


 11. לפיד לך תישן על האף הפסדתה  (ל”ת)

  אוהב ישראל

 12. היזהרי מן הצבועים אמרו חז"ל  (ל”ת)


 13. שאלה  

  יש עתיד

 14. שלא יבלבלו את המח הדרך שבה הם רצו ללכת לכבוש את  

  צבי

 15. הם שניהם נראים על סף התמוטטות נפשית..  (ל”ת)

  יענקל

 16. איזה כיף לשמוע אותם בוכים מהאופוזיציה  (ל”ת)

  לזר

 17. בוגדים  

  יבוא היום

 18. כול כאלב ביג' יומה והאלילים כרות יכרתון ובא לציון גואל בקרוב ממש  (ל”ת)

  בני

;