י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
"ביבי נתניהו הוא נוכל"

אולמרט מעריך: "המהלך של גנץ ייגמר בבכי גדול"

רה"מ לשעבר אהוד אולמרט התייחס בראיון לרדיו 103FM להחלטתו של בני גנץ לחבור לממשלת נתניהו ואמר כי "אין לו עתיד פוליטי - עתידו הוא בעברו" • על ראש הממשלה אמר העבריין המורשע: "נתניהו לא קוסם, הוא נוכל"

אולמרט מעריך: "המהלך של גנץ ייגמר בבכי גדול"
אהוד אולמרט/בני גנץ צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הפלונטר הפוליטי שליווה אותנו לאורך השנה האחרונה ככל הנראה תם, זאת כאשר יו"ר 'חוסן לישראל' בני גנץ החליט להיות יו"ר הכנסת החדש ולסלול את הדרך לממשלת אחדות עם הליכוד וראש הממשלה נתניהו. ההחלטה כמובן הביאה לפירוק מפלגת כחול לבן, וביקורות קשות מצד שותפיו הפוליטיים לשעבר יאיר לפיד ומשה (בוגי) יעלון. ראש הממשלה לשעבר העבריין המורשע אהוד אולמרט, הגיב על הצעד המפתיע בו נקט גנץ, בראיון לניסים משעל ברדיו 103FM. 

"אני לא שותף להתפעלות שלך, לא מההחלטה ולא מהמחליטים", פתח אולמרט את השיחה והוסיף: "זאת לא ממשלת אחדות ולא לאומית. ב-1984, כשאנחנו הקמנו ממשלת אחדות לאומית בין הליכוד למפלגת העבודה, היינו יחד 90 חברי כנסת. ב-1988 היינו 80 וכמה חברי כנסת אז זו הייתה ממשלת אחדות לאומית. פה יש לך חלק ממפלגה, שעושה ביום חמישי ההיפך הגמור ממה שעשתה או אמרה יומיים לפני כן. אנחנו עברנו בשבוע האחרון טלטלה חמורה ביותר. בפעם הראשונה יו"ר כנסת בישראל עמד לפני כל עם ישראל, ואמר, 'אני מצפצף על בית המשפט העליון, ואני לא עושה מה שבית המשפט העליון החליט'. בני גנץ אמר שעל העניין של יו"ר הכנסת, שזה הרס הדמוקרטיה בישראל, הוא לא יעבור לסדר היום ותוך 24 שעות או 48 שעות כל זה נמחק, והפגיעה החמורה הזאת שמאיימת איום ממשי על תקינות החיים שלנו, על אורח החיים שלנו, על כל מה שכרוך בזה, כל זה נמחק. ועוד שבוע ייתכן מאוד שבני גנץ יתמוך במינויו מחדש של יולי אדלשטיין ליו"ר הכנסת. אם זה לא דבר שגובל באיזה שהוא שיבוש מוחלט במערכת הערכים, בתפיסת העולם, אז כל אחד יבין את זה כפי שהוא מבין. אני מבין את זה אחרת ממך".

בוא ניקח את גנץ הפוליטיקאי, שלא ידע לקבל החלטות, והנה הוא קיבל החלטה, וקיים את הבטחתו - ישראל לפני הכול.

"אני לא החלטתי אתמול שמעכשיו ואילך אומר על בני גנץ דברים רעים, שונים, מכפי שאמרתי עליו לפני שבוע או לפני שבועיים. אני חושב שהוא אדם ראוי. אני חשבתי ואמרתי לכל אורך הדרך, שבכל המערכת הזאת שאני מסתכל עליה, כולל אלה שאני תומך בהם, וכולל אלה שלא, אני לא רואה אף אדם אחד שיש בו לבה רותחת שמאיימת לשרוף את כל הסביבה כי הוא נחוש לשנות את המציאות. עכשיו, מה שאתה אומר זה שבני גנץ, שהוא איש ראוי והגון לפי דעתי, ואיש ערכי שיש לו ללא ספק תולדות חיים שמעידים על כך שהוא היה תמיד במקומות הנכונים שהיו חשובים למדינת ישראל - לא עמדה בו יכולת הלחימה, לא עמד בו הכוח, לא עמדה בו הנחישות. על מה הוא נאבק ב-2 מערכות הבחירות האחרונות בני גנץ?".

לדברי אולמרט: "גנץ אמר, ישראל לפני ביבי נתניהו, ישראל לפני ראש ממשלה שעומד לדין ושרוצה להמשיך לכהן, ישראל לפני השחיתות שלהם, ישראל לפני הברוטליות שלהם, ישראל לפני הפרת החוק שלהם, ישראל לפני כל הדברים שבגללם הוא לא היה מוכן ללכת איתו בשום פנים ואופן, והוא רצה להעביר חוק שהוא גם לא יוכל להיות ראש ממשלה. כל הדברים האלה לא נעלמו, אליהם נוסף רק דבר אחד, מה שמסתמן כרגע להיות הכישלון הקולוסאלי בהיערכות לטיפול בבעיה הקשה ביותר שמעיקה עלינו כרגע, והיא בעיית הקורונה. אז יש איזושהי הצדקה מנקודת המבט של בני גנץ, לא מנקודת המבט שלי, אלא אם מתברר שזה מה שהוא רצה מלכתחילה. אם זה כך, וכל מה שהוא אמר על הממשלה, על ראש הממשלה, על אוכלוסיית הליכוד, על ההשתוללות שלהם, כולל רק בימים האחרונים, ביום שבת האחרון, שהוא דיבר על כך שממשלה לא מקימים באולטימטומים וכו' - אז אני אומר, יש כאן בעיה שבני יצטרך להסביר אותה".

איך אתה רואה את עתידו הפוליטי במצב הנוכחי?

"עתידו הפוליטי הוא בעברו, אין לו עתיד פוליטי, בוא לא נעמיד פנים. הוא באמת חושב שמפלגה של 15 חברי כנסת יכולה להיות מפלגה עם 15 שרים, שכל חברי הכנסת שלו יהיו שרים וזה באמת יחזיק מעמד? אתה ובן כספית נתתם איזה שהוא תסריט שיעשו חוקים כאלה ואחרים, יהפכו את כל מערכת המשפט, יעשו כל מיני חוקים מטורפים, הזויים, חולניים, כדי להבטיח (את הרוטציה על ראשות הממשלה), למה? כי בני גנץ גם היום לא מאמין לאף מילה של ביבי נתניהו, הרי זו האמת".

המהלך הזה שלו יביא לחיסולו הפוליטי?

"המהלך הזה ייגמר בבכי גדול. אין ספק שכל השותפים שלו ייגמרו בבכי, אני מקווה שלא כל עם ישראל יגמור בבכי, אבל גם בזה אני לא בטוח. המהלך הזה הוא לא מהלך של אחדות. בכלל תפסיקו כבר להשתמש במילה החלולה והמזויפת ומוליכת השולל הזאת. איך יכולה להיות אחדות בין שני אנשים שאתמול בבוקר קראו אחד לשני, 'נוכל', 'רמאי', 'בוגד' וכו', אתה חושב שב-24 שעות פתאום זה נעשה אחדות לאומית?", תהה אולמרט, וגם טען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעבר על יו"ר חוסן לישראל בני גנץ וחבריו בכחול לבן, "'אתם מוכנים לעשות ממשלה עם בוגדים שרוצים להשמיד את מדינת ישראל'", והוסיף: "בני גנץ אמר על ביבי נתניהו דברים קשים שבקשים, ואמר שהוא רוצה להעביר עוד 3 ימים, אז עכשיו פתאום יש ביניהם אחדות? תגיד לי זה רציני?".

האם אתה מוכן להודות שנתניהו הוכיח שוב שהוא קוסם פוליטי?

"ב-1990 כשהיה התרגיל המסריח, נפלה ממשלתו של יצחק שמיר כתוצאה מהצבעת אי אמון שאנשי ש"ס השתתפו בה וגרמו להפלתה, זו הייתה הפעם היחידה, הראשונה, הבלעדית שבה נפלה ממשלת ישראל כתוצאה מהצבעת אי אמון. שמעון פרס קיבל את תפקיד הרכבת הממשלה, ואחרי 3 חודשים יצחק שמיר הפך את כל הגלגל 180 מעלות וחזר להיות ראש ממשלה, הוא היה קוסם. ביבי נתניהו הוא נוכל. נוכל מצליח לפעמים, והוא מצליח, והוא מצליח די יפה, כנוכל".

עריכה: אמיתי דואק, רדיו 103FM
אהוד אולמרט בני גנץ רדיו 103 FM ממשלת אחדות בנימין נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד