1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

הקורונה במגזר החרדי: כך פועלים במשטרה

במשטרת ישראל נערכים להתמודד עם התפשטות נגיף הקורונה במגזר החרדי. שיטות הפעולה: הידברות עם מובילי שיח ומקבלי החלטות, כרוזים וניו מדיה

אלי שלזינגר, ד' ניסן תש"פ 29/03/2020 16:53
תגיות:

כריזה וניו מדיה חרדים מתפללים כפי ההנחיות חרדים מתפללים כפי ההנחיות צילום: Aharon Krohn/Flash90

במשטרה מתייחסים ברצינות למשבר הקורונה במגזר החרדי, והם מקצים משאבים נרחבים כדי לסייע באכיפה והסברה של הציבור החרדי.

לפי גורמים במשטרת ישראל, המשטרה משקיעה מאמצים חסרי תקדים בהסברה ומניעה במגזר החרדי לצד פעילות אכיפה, באמצעות הפצת מסרים והנחיות בכלי התקשורת במגזר החרדי, וכן באמצעות הרשתות החברתיות וערוצי הניו מדיה המיועדים לציבור החרדי, שימוש במערכות כריזה של ניידות המשטרה, שיחות רבות עם מקבלי ההחלטות במגזר החרדי כולל רבנים ונבחרי ציבור, הידברות קבועה עם מובילי השיח ועוד.

בימים האחרונים פעלה המשטרה לפיזור ואכיפה נגד התקהלויות אסורות בבתי כנסת, בתי עסקים שפעלו ברחוב החרדי בניגוד לחוק, ברחובות, ישובים ושכונות המגזר החרדי, ואפילו בדירות שהוסבו לגני ילדים או למוסדות חינוך מאולתרים. למרות שרוב הציבור נשמע להנחיות, היו גם כאלו שבחרו לפעול בניגוד אליהן, נהגו בחוסר אחריות ובכך פגעו במאמץ הלאומי לבלימת התפשטות הנגיף.

משטרת ישראל תמשיך לאכוף את החוק והתקנות בשיוויוניות, ללא משוא פנים במגזר החרדי ובכל מקום אחר, וללא כל קשר למוצאו, זהותו או דתו של אדם, הכל במטרה לשמור על שלום הציבור, בטחונו ובריאותו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הלואי שכך הם יפנימו  (ל”ת)


    • מי 


  2. בנתיים לא ראיתי הסרטה של משטרת ישראל/ישמעל שנותנת לחילוני דוח של 5000 שקל  (ל”ת)