1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

בחור ישיבה הותקף ע"י ערבי - התיק נסגר לאחר שלושה ימים

בחור ישיבה הותקף בעיר העתיקה במהלך חג הפורים בירושלים. הבחור הגיש תלונה במשטרה, אך לאחר שלושה ימים התיק נסגר ללא כל סיבה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו: "דורשים מהמשטרה פתיחה חדשה של התיק ומעצר התוקף. יש להביא למיגור התופעה החמורה של תקיפות יהודים"

אלי שלזינגר, ה' ניסן תש"פ 30/03/2020 15:33
תגיות:

"מדובר באירוע אנטישמי מכוער" אוטובוס אגד. אילוסטרציה אוטובוס אגד. אילוסטרציה צילום: משה מילנר, לע"מ

בחור ישיבה הותקף בחג הפורים בעת שצעד בעיר העתיקה בירושלים. בן מיעוטים החל להכותו לכאורה ללא סיבה, אולם הבחור היהודי הצליח להימלט. למחרת הגיש הבחור תלונה במשטרה, אולם משהתקשר לאחר שלושה ימים לבדוק את מצב התיק, הופתע לגלות כי התיק נסגר ללא הסבר.

הבחור, ליטאי בן 18 תושב ירושלים, תיאר כי בחג הפורים שחל בירושלים ביום רביעי הוזמן להתארח ברובע היהודי. הוא צעד מבושם בעיר העתיקה, כשלאוזניו אוזניות. בדרכו עבר ליד קבוצת בני מיעוטים, כאשר לפתע אחד מחברי הקבוצה החל להכותו.

לבחדרי חרדים סיפר כי "אחד מהם קם, בעט בי בבטן ונתן לי בוקס לפרצוף. המכה כאבה לי במשך כמה ימים לאחר מכן. למחרת, ביום חמישי, הגשתי תלונה במשטרה. כשהתקשרתי ביום ראשון לשאול מה עם התיק, אמרו לי שהתיק נסגר. לא הסבירו למה. מרגיש זלזול מצד המשטרה".

עורך דינו, חיים בלייכר מארגון חוננו, שלח מכתב למשטרת מרחב דוד בבקשה לקבל את חומרי החקירה בתיק, על מנת לערער על סגירתו. בנוסף, ביקש לוודא כי המשטרה אספה את סרטוני מצלמות האבטחה במקום. במכתבו ציין עו"ד בלייכר כי "מדובר באירוע אנטישמי מכוער. חובת רשויות החוק למגר תופעה חמורה זו".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בחור הישיבה שהותקף מסר "התקיפה של בחור הישיבה היא חלק מתופעה נרחבת של תקיפות יהודים על רקע לאומני אנטישמי. בשל כך חובה על רשויות האכיפה להתייחס במלא הרצינות לכל אירוע תקיפה מסוג זה, ולהביא למיגור התופעה החמורה על ידי מעצר התוקפים והעמדתם לדין. אנו דורשים מהמשטרה פתיחה חדשה של התיק ומעצר התוקף, ובכוונתנו לערער על סגירת התיק לפרקליטות המדינה".

ממשטרת ישראל נמסר ל'בחדרי חרדים': "מיד עם קבלת הדיווח במשטרה, הגיעו למקום שוטרים הפועלים באזור, הפרידו בין הצדדים ופתחו בחקירה" עוד הוסיפו, כי "מכתבו של עורך הדין התקבל במשטרה, והקשר עמו מתנהל באופן פרטני ולא באמצעות התקשורת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.