1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

המו"מ נתקע: נתניהו מתעקש על השר ליצמן

שיחות המו"מ בין נתניהו לגנץ נתקעו בעקבות חילוקי דעות סביב מינויי שרים וכן סביב נושא הריבונות. כחול לבן דורשת את משרד הבריאות, נתניהו מסרב להדיח את ליצמן מהתפקיד

ארי קלמן, ה' ניסן תש"פ 30/03/2020 17:55

המאמצים לאחדות בנימין נתניהו/בני גנץ בנימין נתניהו/בני גנץ צילום: אוליבר פיטוסי/אבשלום ששוני, פלאש 90

יומיים מאז נועדו בנימין נתניהו ובני גנץ לפגישה לילית שבסיומה דווח על התקדמות ממשית, לצד הודעה כי הצדדים יפגשו שוב במטרה לחתום על הסכם - מאז חל נתק בין הצדדים לצד חילוקי דעות וקשיים בגיבוש השרים.

על פי הדיווח, חילוקי הדעות העיקריים בין כחול לבן לליכוד הם בנושאי הריבונות, מינוי יושב ראש הכנסת ושר המשפטים וגם תפקיד שר הבריאות שנמצא כעת בידי השר יעקב ליצמן.

על פי הדיווח של עמית סגל, גנץ מסרב להחלת ריבונות בהסכמה אמריקנית ומנגד נתניהו מסרב לוותר על כך שיולי אדלשטיין ימונה ליו"ר הכנסת, כמו גם חילוקי דעות על תפקיד שר המשפטים כשגנץ מסרב להחלפת ניסנקורן בטרופר כשר המשפטים למרות דרישת הליכוד.

חילוקי דעות נוספים הם סביב תפקיד שר הבריאות, בכחול לבן דרשו במהלך השיחות את תפקיד שר הבריאות, אך ליצמן הודיע נחרצות כי הוא יסרב לוותר על התפקיד בשום מחיר. כעת נתניהו מסרב להזיז את ליצמן ממשרד הבריאות ללא הסכמתו.

קשיים נוספים הם סביב חלוקת התפקידים בגוש הימין, כאשר קולות במפלגות בלוק הימין מתלוננות על כך שגוש שמגיע עם כחול לבן יקבל 15 תפקידים ל 18 חברים וגוש הימין מנגד יקבל 19 תפקידים ל 58 חברי בלוק הימין.

יו"ר סיעת הליכוד חבר הכנסת מיקי זוהר, כתב היום: "ממשלת אחדות היא דבר חשוב אך לא בכל מחיר, לא ייתכן ש 19 ח"כ יקבלו 17 תיקים ו 3 ועדות". זוהר מבהיר כי "אסור לוותר על אף אחד מגוש הימין".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה הזמן לפוצץ  

  חושב

 2. נתניהו מאמין גדול באדמו"ר מגור שבכוחו להעביר קללת הקורונה מן הארץ.  

  שריר

 3. אל חזור  

  מירו

 4. לא מבין למה ג' מתעקשים על הבריאות, שיקחו משפטים  


  • הרכבת הקואליציה 


 5. ביבי זרוק את הפחדן ותראה איך הוא רץ אחריך  (ל”ת)

  לזר

 6. אנחנו צריכים להגיד ברור, ליהדות החרדית אין שום תועלת  

  חיים