י"א אייר התשפ"ד
19.05.2024
באים, נבדקים ומצילים חיים

בתוך שעות: הוקמה תחנת בדיקת קורונה בבני ברק

בהליך מהיר שארך שעות בודדות, הקימו עיריית בני ברק וארגון החירום הלאומי מד"א, מתחם ענק לבדיקות ואיתור נשאי נגיף הקורנה בעיר, במטרה להעצים את קצב הבדיקות ולהגיע לגילוי מהיר של נשאי קורונה אפשריים, לבודד את החולים ולמנוע את קצב ההדבקה שהגיע למימדים מסוכנים ומדאיגים

בתוך שעות: הוקמה תחנת בדיקת קורונה בבני ברק
מתחם 'היבדק וסע', ירושלים צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

עיריית בני ברק ומד"א הקימו בתוך שעות ספורות מוקד בדיקות קורונה מיוחד "דרייב אין" לתושבי העיר.

בהליך מהיר שארך שעות בודדות, הקימו עיריית בני ברק וארגון החירום הלאומי מד"א, מתחם ענק לבדיקות ואיתור נשאי נגיף הקורנה בעיר, במטרה להעצים את קצב הבדיקות ולהגיע לגילוי מהיר של נשאי קורונה אפשריים, לבודד את החולים ולמנוע את קצב ההדבקה שהגיע למימדים מסוכנים ומדאיגים.

המוקד שהוקם לבקשת משרד הבריאות והשר הרב יעקב ליצמן ובהתאם להנחיות המשרד, ייתן מענה לאלפי תושבים המפתחים תסמינים ופנו בשעות האחרונות למוקד מד"א 101, ויופנו באופן מיידי לבדיקת קורונה הנעשית אונליין בשיטת 'היבדק וסע' ללא יציאה מהרכב ובמינימום סיכוי להדבקה ח"ו.

המוקד יפעל במתחם המיוחד שהוקם במהירות שיא סמוך למתחם דיזיין סנטר שברחו בהלח"י בצפון העיר בני ברק, ויאויש על ידי צוותי מד"א המנהלים את המערך עם צוות גדול ומשמעותי.

בנוסף, אמבולנסים מיוחדים של מד"א עם צוות רפואי ממוגן ומבודד בתוך האמבולנס, יאספו מרחבי העיר תושבים רבים עם חשש לקורונה שאין להם יכולת להגיע פיזית להיבדק ויביאו אותם למתחם הבדיקה לאבחון מהיר.

אברהם רובינשטיין ראש העיר אמר כי "המתחם העירוני הינו צורך חיוני והכרחי לבלימת קצב ההדבקה בעיר. במהלך מהיר ובהתגייסות מיוחדת של רמ"ג אלי בין מנכ"ל מד"א, משלימה היום בני ברק צעד נוסף ומשמעותי באיתור וזיהוי נשאים וחולים כשכולנו תפילה לסייעתא דשמיא כשהמלך יסייע לבלימת הנגיף".

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר, כי "פתחנו את מתחם הבדיקות הגדול בבני ברק. מגבירים קצב ונעבוד שם כל יום עד השעות הקטנות של הלילה. אנחנו ערוכים עם צוותים גדולים לתת מענה לתושבי העיר".

יצוין כי החל ממחר (שלישי), תושבי בני ברק שפיתחו תסמינים רפואיים המעלים חשד להידבקות בנגיף, יחייגו למוקד 101 של מד"א ויתואם עבורם מועד הגעה למתחם הבדיקה וזאת בכדי למנוע עומסים מיותרים וסיכונים.

קורונה מבצע היבדק וסע מגן דוד אדום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד