1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

עיריית בני ברק נגד אוהלי בידוק: מסכן את האוכלוסייה

מנכ"ל עיריית בני ברק שיגר מכתב בהול בו הוא מציין את צפיפות האוכלוסין בעיר בני ברק וטוען כי אוהלי הבידוק הוקמו בסביבת אוכלוסין צפופה תוך סכנה להידבקות המונית

אלי שלזינגר, ו' ניסן תש"פ 31/03/2020 16:20
תגיות:

"מגע כמעט ישיר" בדיקת נגיף קורונה בדיקת נגיף קורונה צילום: Yossi Zamir/Flash90

בשעה האחרונה החליטה עיריית בני ברק על עצירת בנייתם של אוהלי בידוק שמוקמו ללא כל תיאום בסביבת מגורים צפופה, וחלקם אף בתוך בנייני מגורים בהם מתגוררת אוכלוסיית ענק של קשישים וילדים, תוך סיכון משמעותי לאוכלוסיה המקומית.

במכתב בהול ששיגר מנכ"ל העירייה שמואל ליטוב, הוא מציין את צפיפות האוכלוסין בעיר בני ברק שאיננה בגדר סוד. "מדובר במגורים בתא השטח הצפוף ביותר אולי במדינת ישראל כולה, על כל המשתמע מכך, כאשר סכנת ההדבקה הופכת למוחשית כפי שעיננו רואות" כותב ליטוב.

במכתב מוחה המנכ"ל על חוסר תיאום מול המערכת העירונית "למרבה התסכול, שוב אנו נחשפים באמצעות הודעות דוברות וקולות הלמות פטישים בשטח, על הוראה והנחייה להקמתם של מתחמי בדיקות בסניפי קופות החולים בריכוזי המגורים ההומים ביותר בעיר. המשמעות לכך פשוטה: חיכוך יומיומי של אלפי שכנים (לעיתים באתו בניין מגורים), מגע כמעט ישיר עם אוכלוסייה רבה הכוללת אלפי ילדים, אוכלוסיות בסיכון ללא מגן וללא הצדקה".

ליטוב מציין כי יש בעיר שטחי ענק באזורים מבודדים ונטולי סיכון, כפי שאכן פעלה הרשות במתחם ה'דרייב אין' המשותף עם מד"א, שמוקם במתחמי אזור התעשייה בצפון העיר.

בהתאם לכך הורה המנכ"ל על עצירה מיידית וזאת "עד לתיאום מוחלט מול הרשות מתחמים ראויים ומוסכמים למען בריאות התושבים, כאשר אנו כרשות נגבה אותם ונסייע להם בכל מה שיידרש, בכל שעה ובכל עת באופן הדחוף והמואץ ביותר"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נחמד מאוד אבל מה אם אילו שאין להם רכב  (ל”ת)

  מאיר

 2. וואלה ואת חריגות הבניה המטורפות והמושחתות עד היום הם לא ראו...  (ל”ת)

  בני ברקי

 3. גם סמינר אור החיים במרכז אכלוסיה בסיכון גבוה  

  שמויגר

 4. למה חתונה ליד הבית שלו הוא כן עשה לא צפוףף לא אוכלסין מרובין לא בן בנינים רק עיניינים..  (ל”ת)