1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

דיווח אופטימי: נמצא חיסון בישראל לנגיף הקורונה?

חלה התקדמות במאמצי המחקר והפיתוח של המכון בנושא קדם החיסון והנוגדנים לנגיף הקורונה. כך דווח בחדשות 12 | מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופסור שמואל שפירא שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציג לו את הנתונים וההתקדמות ואף סיפר כי השלב הבא הוא ניסוי על בעלי חיים

קובי בורנשטיין, ו' ניסן תש"פ 31/03/2020 19:32
תגיות:

ינוסה על בעלי חיים הזרקה. אילוסטרציה הזרקה. אילוסטרציה צילום: עאבד רחים חטיב, פלאש 90

במכון למחקר ביולוגי מציינים כי חלה התקדמות במאמצי המחקר והפיתוח של המכון בנושא קדם החיסון והנוגדנים לנגיף הקורונה. כך דווח בחדשות 12.

על פי הדיווח, מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופסור שמואל שפירא שוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הציג לו את הנתונים וההתקדמות ואף סיפר כי השלב הבא הוא ניסוי על בעלי חיים. במכון לא יודעים אם החיסון יעבוד גם על בני אדם, אך הם אופטימיים.

כזכור, לפני מספר ימים פרסמנו כי במד"א החלו במבצע איסוף "פלזמות" מדמם של מחלימים מהקורונה, במטרה להזריק אותן לחולים קשים. הרעיון שעומד מאחורי זה הוא שהמחלימים כבר פיתחו נוגדן שנמצא אצלם בדם, וזה עשוי לרפא את המחלה מהחולים הקשים. כך דווח בחדשות 12. נציין, שעל פי דיווחים שהגיעו מסין, אלפי חולים החלימו מהקורונה לאחר שהזריקו להם פלזמות מדמם של המחלימים.

פרופ' אילת שנער, סמנכ"לית שירותי הדם של מגן דוד אדום, הסבירה בראיון לחדשות 12 על המבצע של מד"א: "במערכות הביולוגיות, כאשר אנחנו נחשפים לנגיפים או לחיידקים, מערכת החיסון שלנו מגיבה על ידי זה שהיא יוצרת חלבונים שנקראים נוגדנים. החלבונים האלה נמצאים בפלזמה של כל אחד מאיתנו אחרי חשיפה לנגיף הקורונה.

אנחנו רוצים לקחת את אלה שהחלימו מקורונה והוגדרו כבריאים, ולבקש מהם להגיע לשירותי הדם של מד"א 14 יום לאחר שהבריאו, ולתרום לנו את נוזל הפלזמה שבו מרוכזים הנוגדנים האלה".

כיצד בדיוק זה עובד? פשוט מאוד: "מחברים את התורם למכונה שתוציא ממנו אך ורק פלזמה ללא שאר המרכיבים בדם ואותה אנחנו אוספים. היתרון הוא שאפשר לקחת נפח הרבה יותר גדול -  כמעט חצי ליטר של פלזמה בלבד".

פרופ' שנער הדגישה: "אנחנו מבקשים מכל מי שהוכרז כבריא, ונשלל לאחר שתי בדיקות כחולה בקוביד 19 וחלפו 14 יום לפחות מהיום שהוא הוכרז כבריא - להתקשר אלינו, נקבע לו תור וכך נוכל לאסוף מנות פלזמה".   

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מטורףףףף!!!!!!!!  (ל”ת)


  2. אכן ישנה התקדמות בפיתוח חיסון במכון הביולוגי בנס ציונה.  (ל”ת)

    מרכוס קלינברג